Co robić wieczorem we Lwowie? Lwów nocą – atrakcje

Co robić wieczorem we Lwowie? Lwów nocą – atrakcje

Lwów pełen jest atrakcji, zabytków, muzeów i kościołów, ale nie tylko tym człowiek żyje. Na wakacjach wielu turystów zastanawia się co robić we Lwowie wieczorem. Oto nasze propozycje na ciekawe spędzenie czasu po zachodzie słońca. Co robić nocą we Lwowie? Oto atrakcje dla dorosłych i dla dzieci.

 


Iść na Kopiec Unii Lubelskiej


 
Jeśli szukacie kreatywnego spędzenia czasu i nie myślicie tylko o knajpach to ciekawą propozycją na wieczór we Lwowie jest wyjście na Wysoki Zamek oraz Kopiec Unii Lubelskiej powstały na pamiątkę unii Polski z Litwą. Ze szczytu Kopca Unii Lubelskiej roztacza się śliczny widok na oświetlone wieczorem miasto. Jest to też miejsce w którym wieczorem wiele osób decyduje się na piknik przy butelce wina. Tu poczytacie więcej o Kopcu Unii Lubelskiej.

 


Wyjść na kolacje

Hruszewski Cinema Jazz
 
Lwów jest miejscem w którym działa wiele całodobowych restauracji (tu lista), a większość lokali jest otwarta do późnych godzin nocnych. Najbardziej oczywistym pomysłem na spędzenie wieczoru jest wypad na kolację do dobrej klasy restauracji. Lwów i Ukraina to wciąż bardzo tanie miejsca więc naprawdę dobre, ekskluzywne lokale są wielokrotnie tańsze, niż tej samej klasy lokale w Polsce, Czechach, na Węgrzech czy w Europie Zachodniej. Tutaj zobaczycie naszą listę dobrych restauracji we Lwowie.

 


Iść na imprezę


 
Dla wielu turystów to nieodzowna część wyjazdu do Lwowa. We Lwowie znajdziecie wiele miejsc nadających się na imprezowanie. Od długo czynnych barów z dobrym piwem craftowym przez kluby takie jak Fashion czy Malevich kończąc.

 


Wpaść do klubu


 
Klubów w rozumieniu takim jak w Krakowie czy Wrocławiu we Lwowie jest niewiele. Mało tu typowych dyskotek czy klubów z dancefloorem. Jedną z rozrywek wielu przyjezdnych do Lwowa jest oczywiście wyjście do pewnego typu klubów – strip clubów. Tutaj wybór również jest szeroki od popularnego Splitu na White Rabbit i wielu innych kończąc.

 


Iść na spektakl


 
Kolejnym zajęciem na wieczór we Lwowie to… wyjście na spektakl do Teatru Wielkiego znanego dzisiaj jako opera lwowska. Nawet jeśli nie przepadacie za tego typu rozrywkami to i tak we Lwowie do teatru warto się przejść ze względu na oszałamiające wnętrza oraz oczywiście bardzo tanie bilety.

 
Warto przeczytać również: