Rejsy po jeziorze Mucharskim. Kiedy? Gdzie i jaka cena biletów?

Jezioro Mucharskie jest jedną z największych atrakcji w okolicach Wadowic. Jeśli wybieracie się nad jego brzegi to, poza możliwością opalania czy wędkowania na jego brzegu warto zainteresować się jeszcze jedną od niedawna działającą atrakcją. Od 2020 roku organizowane są rejsy po jeziorze Mucharskim. Kiedy odpływa statek? Ile trwa rejs po jeziorze Mucharskim? Jaka jest cena biletu na statek?

 

Jeśli planujecie wycieczkę na jeden dzień do Wadowic to po zwiedzaniu atrakcji w Wadowicach i zjedzeniu słynnych kremówek można pomyśleć również o rejsie po utworzonym tu niedawno zbiorniku wodnym. Od 2020 roku po wodach jeziora Mucharskiego prowadzone są rejsy statkiem na pokładzie niewielkiego statku oraz gondoli.
 

 
Cena biletu na przepłynięcie statkiem po jeziorze w 2023 roku wynosi już 40 zł za bilet normalny, a za ulgowy dla dzieci w wieku od 3 do 16 lat płaci się 35zł. Kiedy odbywają się rejsy po jeziorze Mucharskim? Rejsy po jeziorze Mucharskim odbywają się w dni powszednie co 2 godziny od 10 do 16:00, a w weekendy co godzinę.

 

 
Rejs po wodach jeziora Mucharskiego trwał około 40 minut. Przystań z której rozpoczynają się rejsy znajduje się kilka kilometrów od Wadowic w Jaszczurowej. Rejsy po jeziorze to dobra atrakcja dla tych, którzy są w okolicy ale gdybyśmy w okolicy nie byli to z Krakowa wybralibyśmy się jednak na rejs po zdecydowanie bardziej malowniczym jeziorze Czorsztyńskim bowiem kosztują tyle samo a samo jezioro położone jest przy atrakcjach nieco większych niż budynek w którym kremówki jadł Jan Paweł II.

 
Polecamy również: