City break – co to jest? Czym jest city break?

City break – co to jest? Czym jest city break?

Turystyka ma wiele odsłon. Wymienić można na przykład turystykę dentystyczną ale nie tylko. Ostatnimi laty szeroką popularność zdobywają wyjazdy znane jako city break. Czym jest city break? O co tu chodzi? Jaka jest definicja city breaku? Sprawdzamy!

 
Weekend we Lwowie, krótki wyjazd na weekend do Drezna, kilka dni zwiedzania atrakcji Budapesztu. Tego typu wyjazd turystyczny ma swoją krótką i atrakcyjnie brzmiącą nazwę – to city break. Czym tak właściwie jest?
 
Najprostszą definicją czym jest city break jest określenie tym mianem krótkiego wyjazdu do popularnego turystycznie miasta połączone z krótkim noclegiem. Najczęściej wyjazdy typu city break to wyjazdy na dwa, maksymalnie cztery dni czyli trzy noclegi. Tak się składa, że najczęściej chodzi o weekend chociaż niektórzy mogą pozwolić sobie również na city break w dni pracujące.
 
Najważniejszą zasadą city break’u jest prostota organizacji tego typu wyjazdu. Chodzi o jak najszybsze i jak najwygodniejsze, często równiej jak najtańsze, dostanie się do miejsca docelowego. Bez zbędnego planowania. Dzięki tanim połączeniom lotniczym po prostu rezerwujemy dwa bilety w taniej linii lotniczej, nocleg w centrum na przykład na Airbnb lub w hotelu. Wybieramy miasto w którym łatwo i tanio dojechać z lotniska do centrum jak na przykład Odessa, Lwów czy Budapeszt.

 

City break często nie wymaga nawet brania urlopu – wystarczy w piątek urwać się nieco wcześniej z pracy, a poniedziałkowe sprawy odłożyć na godziny popołudniowe i już mamy kilka dni do dyspozycji. Tego typu wyjazdy sprawiają, że w ciągu 12 miesięcy możemy zaliczyć sporą liczbę miejsc docelowych i zobaczyć kawałek świata. Nie wymagają zbyt wielkiego budżetu o czym przeczytacie w naszym zestawieniu tanich miast na city break.
 
Trikiem który można wykorzystać organizując city break jest to, że dni wolne od pracy w Polsce nie zawsze pokrywają się z dniami wolnymi w innych krajach. Długi weekend w polskim mieście to zwykle spore tłumy, wyjeżdżając na przykład do Budapesztu czy Wiednia tłumy Polaków w Polsce ominiemy.
 
Sekretem w organizacji dobrego city breaku jest w naszej opinii organizacja takiego wyjazdu samodzielnie. To bardzo proste – wybieramy lotnisko, rezerwujemy nocleg i zabieramy się za intensywne lub mniej intensywne zwiedzanie na miejscu. Nie potrzeba pośredników w postaci biur podróży inkasujących swoją prowizję.

 
Polecamy również: