Plaża i kąpielisko Bagry – gdzie zaparkować? Parkowanie i ceny

Zalew Bagry i utworzona tu plaża są atrakcyjnym miejscem dla wielu mieszkańców Krakowa i turystów. Wiele osób, nauczonych doświadczeniem z wyjazdów na inne kąpieliska, zastanawia się jak zaparkować na Bagrach. Ile kosztuje parking? Gdzie zaparkować? Czy parking jest płatny czy darmowy? Jaka jest jego cena? Sprawdźmy to!

 

Jeśli nie jedziecie na Bagry komunikacją miejską to pewnie wybierzecie najwygodniejszy z możliwych sposobów dojazdu – własne auto. Plaża na Bagrach to miejsce do którego zdecydowanie lepiej dojechać niż na Przylasek Rusiecki. Znajduje się bliżej centrum Krakowa.
 
Jadąc na Bagry nie trzeba przejmować się parkingiem. Okolica jeszcze nie znajduje się w obrębie strefy płatnego parkowania (2021) i można z tego skorzystać normalnie parkując. Nie ma tu też płatnego parkingu, a zwykły parking w okolicy. To dobra wiadomość, zła wiadomość jest taka że mieści on dość ograniczoną liczbę zmotoryzowanych.
 
Jeśli nie ma tu miejsca to można zaparkować w całej okolicy w wyznaczonych miejscach, które są ogólnodostępne. W okolicy parkować można też Koziej czy Łanowej ale na wszystkich parkingach w okolicy w sezonie bywa tłoczno i ciężko o miejsce. Nie można parkować oczywiście tam gdzie jest zakaz parkowania i wjeżdżać na prywatne parkingi. Okolica jest atrakcyjna wśród mieszkańców Krakowa i najeżona różnymi zakazami wjazdu czy postoju więc tam gdzie nie wolno wjeżdżać należy uważać bo patrole pojawiają się w okolicy bardzo często!
 
Podsumowując: planując wyjazd na Bagry parkowanie i cena parkowania nie jest żadnym zmartwieniem. Na szczęście łatwo zaparkować w okolicy zalewu.

 
Warto przeczytać również: