Gdzie na narty blisko Krakowa? Stoki najbliżej Krakowa

Wiele osób zastanawia się gdzie najbliżej na narty z Krakowa. Postanowiliśmy przygotować zestawienie stoków narciarskich niedaleko Krakowa na jednodniowy wypad blisko miasta. W te miejsca, przy sprzyjających warunkach na drodze, uda się dość szybko dojechać. Oto stoki i wyciągi narciarskie w okolicach Krakowa.

 


Sports Arena Myślenice


 
Stacja narciarska położona przy ul. Leśnej w Myślenicach to jedno z miejsc położonych najbliżej Krakowa. Oznacza to również, że jest jednym z częściej wybieranych więc zwłaszcza w ładną pogodę przy dobrych warunkach można spodziewać się sporej liczby chętnych do jazdy na nartach. Stacja narciarska oddalona jest o około 40 kilometrów od centrum Krakowa czyli od 40 do 60 minut jazdy. Stacja położona górze Chełm dysponuje kolejką krzesełkową i kilkoma trasami narciarskimi.

 


Podstolice SKI


 
Na narty blisko Krakowa da się pojechać również do niewielkiej miejscowości Podstolice. Ośrodek narciarski trzema wyciągami o długości 80 metrów, 220 metrów i 350 metrów oraz dość niedługimi trasami. Zaletą jest to, że jest tu blisko. Stacja narciarska oddalona jest o około 18 kilometrów od centrum Krakowa czyli w granicach 30-40 minut jazdy z samego centrum.

 


Siepraw SKI


 
Ośrodek Siepraw SKI dysponuje czterema wyciągami o długości 350, 350, 150 i 180 metrów oraz taśmą o długości 70 metrów. Niewielki ośrodek nadaje się raczej dla mniej zaawansowanych amatorów białego szaleństwa. Zaletą jest niewielka odległość od Krakowa. Ośrodek Siepraw SKI znajduje się około 27 kilometrów od centrum miasta czyli w granicach 30-40 minut jazdy.

 


Szklana Góra SKI


 
Kolejna propozycja nadająca się na wyjazd na narty z Krakowa nawet w środku tygodnia to niewielki ośrodek Szklana Góra Ski w Harbutowicach oddalonej o około 35 kilometrów z centrum Krakowa. Dojazd zajmie w granicach 40-50 minut. Raczej nie spodoba się naprawdę profesjonalnym narciarzom i snowboardzistom ale dla początkujących będzie jak znalazł. Ośrodek dysponuje trasą o długości 950 metrów i niewielką trasą dla dzieci o długości 100 metrów.
 


Kasina Ski&Bike Park


 
Tu jest już trochę dalej z Krakowa ale wciąż nie trzeba brać urlopu by zdążyć pojeździć po pracy. Ośrodek Kasina Ski&Bike Park oddalony jest o około 50 kilometrów od centrum Krakowa czyli 60-70 minut jazdy. Ośrodek dysponuje trzema trasami o długości 2,7 kilometra. Wśród narciarzy panuje przekonanie, że lepiej przyjechać tu późnym wieczorem z własnym sprzętem.

 


Wyciąg narciarski “U Żura”


 
Około 70 kilometrów od Krakowa niedaleko Rabki znajduje się wyciąg narciarski w Chabówce. Na miejscu znajdują się dwa wyciągi – talerzykowy o długości 350 metrów i linowy o długości 100 metrów. Miejsce, które nie zadowoli zaawansowanych ale nadaje się do nauki lub na wyjazd rodzinny.

 


Stacja Narciarska Laskowa-Kamionna


 
Również około 70 kilometrów od Krakowa ale w nieco innym kierunku znajduje się Stacja Narciarska Laskowa-Kamionna. Stacja narciarska dysponuje czterema trasami zjazdowymi, a także trzema wyciągami – kolejką krzesełkową o długości 1550 metrów (dość powolną) i dwoma wyciągami talerzykowymi pierwszym o długości 1260, a drugim 240 metrów. Długość głównej trasy o czerwonym stopniu trudności to 2000 metrów. Wiele osób sugeruje, że lepiej wybrać się przed południem.
 


Stacja Narciarska Czarny Groń


 
Około 73 kilometrów od centrum Krakowa czyli w granicach 80-100 minut jazdy znajduje się stacja narciarska Czarny Groń, jedna z lepiej ocenianych w regionie. Czarny Groń dysponuje dwiema trasami o długości 750 metrów (trasa czerwona) i 1300 metrów (trasa niebieska i nartostrada).

 


 

Znajdują się tu też 80 metrowa Polana Pingwina i Pólko Ćwiczebne tej samej długości. Działa kolej krzesełkowa 6-oobowa i 4-osobowa o długościach 600 metrów. Stok w godzinach między 16 a 18:00 ma przerwę techniczną.

 


Wyciąg Narciarski w Skomielnej Czarnej


 
Wyciąg Narciarski w Skomielnej Czarnej to wyciąg oddalony o około 60 kilometrów od centrum Krakowa czyli około 60-70 minut jazdy. Oczywiście jeśli będą korki na Zakopiance to czas ten może się wydłużyć. Ośrodek narciarski dysponuje jedną trasą o długości 700 metrów oraz oślą łączką o długości 100 metrów. Na miejscu orczykowy talerzykowy wyciąg. Wadą są krótkie godziny otwarcia. Czynne do 19.
 


Stacja narciarska Cieniawa-Ski


 
Na zakończenie propozycja oddalona o najdłuższy dystans. Ostatnie miejsce na narty koło Krakowa w naszym zestawieniu wymaga już poświęcenia nieco więcej czasu na dojazd. 120 kilometrów od centrum Krakowa, a więc około 2 godzin jazdy, znajduje się stacja narciarska Cieniawa-Ski. Stacja dysponuje 3 wyciągami o długościach około 350, 500 i 50 metrów. Nada się więc raczej dla mniej zaawansowanych. Na miejscu wadą są krótkie godziny otwarcia. Czynne do 20:00.

 
Warto przeczytać również: