Gdzie na narty na Ukrainę? Kurorty, ceny wyjazdów na narty na Ukrainie

Ukraina od wielu lat kojarzy się z niskimi cenami. Praktycznie wszystko na Ukrainie jest tańsze niż w Polsce. Czy tak samo jest z wyjazdami na narty? Oczywiście. Wiele osób zastanawia się gdzie jechać na narty na Ukrainę. Czy na Ukrainie są ośrodki narciarskie? Są! Sprawdźmy gdzie na Ukrainę na narty. Ile kosztuje ski pass na Ukrainie? Jakie są ceny jazdy na nartach i wyciągów?

 

Ukraina nie kojarzy się z wyjazdami na narty. Nic dziwnego. Mówiąc szczerze znajdują się tu zaledwie trzy kurorty narciarskie, które faktycznie warte są uwagi. Z czego na naprawdę wysokim poziomie jest tylko jeden – ten pierwszy od którego zaczniemy nasze zestawienie. Na Ukrainie jest oczywiście więcej kurortów ale większość z nich nie dysponuje nawet trasami o łącznej długości chociaż 2 kilometrów dlatego opisujemy tylko kilka miejsc na narty na Ukrainie.

 


Bukowel


 
Zestawienie rozpoczyna jedyne miejsce do którego tak naprawdę warto pojechać na narty na Ukrainie. Jeśli chcecie jechać na narty na Ukrainę to najlepszym wyborem jest właściwie tylko jedno miejsce. Kurort Bukovel to największy kurort narciarski w tej części Europy. W okolicy znajdziemy 61 tras narciarskich w tym 12 tras łatwych, 41 tras średniozaawansowanych i 8 tras trudnych. W okolicy działa 17 najróżniejszych wyciągów czy kolejek linowych. 60 kilometrów tras narciarskich wyposażonych jest w sztuczne naśnieżanie. Na uwagę zasługuje kilka wysokiej kasy hoteli i ceny niższe niż w Polsce. Ski Pass w kurorcie Bukovel w sezonie to koszt od 1640 UAH (240 zł) za 2 dni do 6680 UAH (980 zł) za 10 dni. Poza sezonem ceny to od 1000 UAH (145 zł) za 2 dni i zaledwie 4000 UAH (587 zł) za 10 dni. Kurort znajduje się 235 kilometrów od Lwowa.

 


Sławsko


 
Przed decyzją o zabraniu Polsce województw położonych na wschodzie kraju kurort Sławsko był kolebką polskich sportów zimowych. Sławsko nie może równać się z wymienionym wcześniej kurortem ale jego zaletą jest bliskość Lwowa. Sławsko od Lwowa dzieli zaledwie 140 kilometrów. Na górze Trościan znajduje się 11 tras o długości 22 kilometrów, na górze Wysoki Wierch w działa ośrodek narciarski Zakhar Berkut dysponujący trzeba trasami o łącznej długości 9000 metrów. Działają tu też dwa małe wyciągi dla początkujących z trasami o długości 600 i 1000 metrów oraz dwóch po 1600 metrów. Koszt skipassów w Sławsku w sezonie wysokim to odpowiednio 700 UAH, 800 UAH i po 250 UAH.

 


Dragobrat


 
Najwyżej położony kurort narciarski na Ukrainie pozwala na skorzystanie z nieco dłuższego sezonu. Dragobrat dysponuje 8 trasami o różnych poziomach trudności i czterema wyciągami. Koszt pojedynczego przejazdu wyciągiem to 50 UAH, pakiet 10 przejazdów to 300 UAH, a 50 przejazdów to 1300 UAH. Godzina jazdy z instruktorem to koszt 400 UAH. Kurort znajduje się około 260 kilometrów od Lwowa.

 


Worochta


 
Skocznia narciarska w Worochcie została zbudowana 3 lata wcześniej niż w Zakopanem. Przed wojną było to jedno z ważniejszych polskich ośrodków sportów zimowych. Dziś w Worochcie znajdują się skocznie narciarskie, tory biathlonowe oraz trasą o długości 500 metrów dysponująca wyciągiem (20 UAH, 3 zł, za jeden wjazd, 100 UAH, 14 zł, za karnet na cały dzień). Jest tu też krótki wyciąg o długości 200 metrów dla początkujących narciarzy. Będąc w okolicy warto zwrócić uwagę na kamienny wiadukt kolejowy nad Prutem. Miejscowość znajduje się około 230 kilometrów od Lwowa i 23 kilometrów od kurortu Bukovel więc od razu lepiej pojechać do Bukovela.

 


Play


 
Kurort narciarski położony nieopodal wsi Koziowa około 135 kilometrów od Lwowa. Kurort dysponuje trasami o łącznej długości 7000 metrów oraz 3 wyciągami. Koszt pojedynczego wjazdu na wyciągu krzesełkowym to 110 UAH, na taśmie to 90 UAH. Karnet na jeden dzień to koszt 880 UAH, na 5 dni 3350 UAH.

 


Krasija


 

Kurort nieopodal Użańskiego Parku Narodowego położony na zboczu góry sięgającej 1036 metrów nad poziomem morza. Kurort dysponuje łącznie 4 wyciągami i trasami o długości 8,5 kilometra w tym jedną o dla średniozaawansowanych o długości aż 6 kilometrów. Przejazd wyciągiem to koszt 100 UAH za jeden wjazd, karnet na cały dzie to koszt 650 UAH. W sezonie wysokim od 30 grudnia do prawosławnych świąt koszt to 850 UAH. Odległość od Lwowa to 190 kilometrów.

 


Pilipiec


 
Kurort położony u stóp góry Gemba dysponuje wyciągiem krzesełkowym o długości 1650 metrów i wyciągami narciarskimi o długości 1500, 600 i 400 metrów. Na górze Magura dodatkowo znajdują się dwa wyciągu o długości 1000 i 900 metrów. Kurort cieszy się sporą popularnością wśród free rideowców. Pojedynczy wjazd wyciągiem na Gembe to koszt 80 UAH w sezonie i 70 UAH po sezonie, pozostałe to koszt 30 UAH za pojedynczy wjazd. Jedną z atrakcji okolicy jest wodospad Szypit. Odległość od Lwowa to około 200 kilometrów.

 
Warto przeczytać również: