Jaka waluta w Odessie? Odessa pieniądze. Co zabrać?

Jaka waluta w Odessie? Odessa pieniądze. Co zabrać?

Odessa nie należy do najpopularniejszych i najlepszych kierunków wakacyjnych wyjazdów dlatego też niewielu turystów wie jakie są pieniądze w Odessie. Sprawdźmy więc jaka waluta jest w Odessie i jakie pieniądze zabrać do Odessy. Oto informacje na temat waluty w Odessie.

 
Popularność Odessy jest niczym w porównaniu z popularnością dowolnego kurortu w Bułgarii, Chorwacji, Włoszech czy Francji dlatego też niewiele osób wie jakie są pieniądze w Odessie. Odessa znajduje się w obecnych granicach Ukrainy, więc pieniądze w Odessie są takie same jak waluta na Ukrainie.
 
W Odessie używają hrywien. Międzynarodowy skrót hrywny to UAH. Jakie pieniądze wziąć więc do Odessy? Sytuacja wygląda tutaj nieco inaczej niż w przypadku pieniędzy do Lwowa. Do Lwowa można zabrać złotówki i wymienić je po bardzo dobrym kursie w każdym możliwym kantorze.
 
Odessa oddalona jest od Polski o wiele godzin lotu i nie jest tak popularną destynacją turystyczną jak Lwów, więc nie w każdym kantorze może udać się wymienić polską walutę. W większości kantorów uda się wymienić złotówki i duża odległość od granicy z Polską nie znaczy, że do Odessy nie można wziąć złotówek. Można ale kursy mogą być gorsze niż w kantorach w miastach przy granicy ukraińsko-polskiej.
 
Na Ukrainie wciąż istnieje bardzo duże zamiłowanie do dolarów amerykańskich. Te wszędzie wymienimy bez problemu. Podobnie jak euro, funty czy rosyjskie ruble.

 
Polecamy również: