Parkowanie we Lwowie będzie łatwiejsze. Powstanie 2500 miejsc

Parkowanie we Lwowie będzie łatwiejsze. Powstanie 2500 miejsc

Każdy kto przejechał się kiedyś własnym samochodem do Lwowa wie pewnie, że parkowanie w centrum miasta nie należy do najłatwiejszych nawet mimo luźnego podejścia do różnych przepisów drogowych. Wiedzą o tym również władze miasta. W przeciwieństwie do mieszkańców wielu miast, którym władze utrudniają życie we Lwowie władza ułatwi życie i parkowanie. Wkrótce ma powstać spora liczba nowych miejsc parkingowych. Co o nich wiadomo?

 
Władze Lwowa mają zamiar ułatwić poruszanie się po mieście. Łącznie w mieście powstanie 120 nowych parkingów o łącznej pojemności około 2500 nowych miejsc parkingowych. W rejonie halickim czyli w centrum Lwowa wyznaczonych zostanie 1288 miejsc. Władze przekonują, że nowe miejsca powstają tam, gdzie kierowcy zatrzymywali się unikając opłat za parkowanie.
 
Parkowanie we Lwowie jest w wielu miejscach płatne. Miasto podzielone jest na cztery strefy parkowania. W pierwszej koszt postoju to 20 UAH za godzinę na otwartym parkingu na ulicy i 30 UAH za godzinę na parkingach zamkniętych (np. przy ul. Wałowej). Im dalej od centrum tym taniej – druga strefa to koszt 1 UAH, trzecia 10 UAH, a czwarta 5 UAH za godzinę.

 
Polecamy również: