Zwiedzanie opery we Lwowie za darmo. W internecie

Zwiedzanie opery we Lwowie za darmo. W internecie

Pełzające i faktyczne lockdowny w Polsce przyniosły efekt taki, że liczba oficjalnie notowanych w Polsce przypadków jest znacznie większa niż na Ukrainie, a Polska z niewielką przerwą w grudniu pozostaje na Czerwonej Liście. Konieczność robienia drogich testów i narażania się na zamknięcie na kwarantannie sprawiła, że do Lwowa prawie nikt nie jeździ. Zobaczmy więc Lwów w internecie. Oto zwiedzanie opery we Lwowie za darmo z własnej kanapy.

 

Główna fasada teatru jest symbolem i architektoniczną wizytówką miasta Lwowa. Teatr został zbudowany z wykorzystaniem detali i form architektury renesansowej i barokowej w tak zwanym stylu wiedeńskiego pseudorenesansu według planów Zygmunta Gorgolowskiego, znanego ze swoich monumentalnych dzieł w Polsce i w Niemczech – czytamy w opisie d. Teatru Wielkiego

 
Do zobaczenia jest widok z drona przedstawiający d. Wały Hetmańskie z widokiem na d. Teatr Wielki znany jako opera we Lwowie przystrojony proporcami w kolorach ukraińskich flag. Zobaczyć można budynek zarówno z poziomu starej fontanny jak i z powietrza, a także wejść do środka.
 
Wirtualna wycieczka składa się ze zwiedzania wszystkich najważniejszych sal we wnętrzu budynku projektu Zygmunta Gorgolewskiego. Również główną salę budynku zobaczymy z różnych poziomów widowni.

 

Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej theatres.authenticukraine.com.ua/en/ powstałej we współpracy z ukraińskim oddziałem firmy Google zobaczyć można również wirtualne wycieczki po innych budynkach znajdujących się na Ukrainie. Dostępny jest do zwiedzania budynek teatru w Czerniowcach zbudowany według projektu firmy Fellner&Hellmer i kolejne dzieło tego samego studia znajdująłce znajdujące się w Odessie. Zobaczyć można również budynek opery w Kijowie z 1898 roku powstały według projektu Wiktora Schrötera oraz gmach kijowskiej operetki.

 
Polecamy również: