Pilne: Bójka pseudokibiców na Rynku we Lwowie

Wyjazdy do Lwowa są zwykle bezpieczne ale dzisiejszy wieczór na Rynku we Lwowie do bezpiecznych nie należał. Około godziny 22:20 (23:20 czasu miejscowego) na Rynku doszło do starć pseudokibiców. Na głównym placu miasta interweniowała policja.

 


6 listopada około 22:20 doszło do starcia pseudokibiców. O sprawie poinformował Igor Zinkevych z organizacji Varta1 oraz jeden z użytkowników serwisu społecznościowego Wykop.pl.

 

 


 

 

Najpierw bieganina stada chłopaków. Później policja jeżdżąca wokół ratusza. W pewien moment zrobił się chaos, poleciały butelki, policja z pałami nas wysyłała w bezpieczne kąty gdy obie grupy ruszyły w stronę fontanny – informuje użytkownik srbeny, autor zdjęć zamieszczonych w materiale

 

 

 

 
Informacje o nocnym starciu na Rynku we Lwowie pojawiły się już w lokalnych mediach. Na Rynku starli się kibice z Francji oraz lokalni chuligani. Ukraińscy pseudokibice zdradzają więcej informacji na temat walki. Tłumaczenie wydarzeń jest wyjątkowo prymitywne i można je podsumować zdaniem “oni zaczęli”.
 
Fani z Fancji przyjechali do Lwowa na mecz FC Aleksandria przeciwko Saint Étienne, który organizowany jest na Arenie Lwów ponieważ stadion Alexandii nie jest dostosowany do wymogów UEFA. Media informują o 12 aresztowanych pseudokibicach w tym przynajmniej 5 z Francji. W starciach ucierpiało dwóch policjantów i uszkodzone zostały dwa radiowozy.
 

 
W zamieszkach wzięło udział około 100 osób, żadnemu z kibiców nic się nie stało. Mecz FK Aleksandria z Saint-Etienne dziś o 21:00. Poprzednie starcie zespołów zakończyło się remisem. Do Lwowa przyjechała grupa około 250 kibiców “zielonych”. Mer miasta Andrij Sadowy potępił nocne starcia i… wezwał kibiców by “nie mieszali piwa z wódką”.