Czy hotele w Krakowie są otwarte? Czy czynne?

Czy hotele w Krakowie są otwarte? Czy czynne?

Od 28 grudnia 2020 roku rząd po raz kolejny pozamykał wiele najróżniejszych branż. Wiele osób zastanawia się czy hotele również zostały zamknięte. Wielu turystów mimo teoretycznie pozamykanych restauracji i kawiarni chciałoby przyjechać do Krakowa na weekend lub dłuższy urlop. Czy hotele w Krakowie są czynne? Czy hotele działają?

Jeśli chcielibyście w styczniu 2021 roku pojechać do Krakowa i wypocząć w hotelu to nie mamy dla Was za dobrych wiadomości. Przez rządowe zakazy z hoteli korzystać może tylko niewielka grupa wybrańców. Początkowo sytuacja ta miała mieć miejsce do 17 stycznia 2021 roku ale oczywiście z rządowych zapewnień niewiele pozostało i zakaz został przedłużony. Co to oznacza? Czy w Krakowie są otwarte hotele?
 
Część hotelarzy w Polsce wpadło już na sposoby obchodzenia zakazów niszczących ich biznes ale żaden hotel w Krakowie oficjalnie nie poinformował, że to robi. W przeciwieństwie do normalnie otwartych restauracji w Krakowie. W tej sytuacji trzeba uznać, że hotele w Krakowie są nieczynne dla osób, które nie znajdują się na krótkiej liście osób mogących korzystać z hoteli. Również popularne serwisy do wynajmu apartamentów nie bardzo przychodzą z pomocą ale da się znaleźć apartamenty w Krakowie z pominięciem pośredników i wynająć je bezpośrednio od właścicieli.
 
Jeśli chcecie przyjechać na weekend do Krakowa to sam sens przyjazdu dość dyskusyjny bo większość miejsc jest pozamykana przez rządowe zakazy ale da się to zrobić. Trzeba jednak wykazać się zdecydowanie większą inwencją niż zwykle. Zakazy podobno zostaną zniesione po 31 stycznia ale czy tak się faktycznie stanie – nie wiadomo.

 
Polecamy również: