Przez centrum Lwowa znów popłynie rzeka? Śmiały projekt rewitalizacji

Przez centrum Lwowa znów popłynie rzeka? Śmiały projekt rewitalizacji

Grupa architektów z Guess Line Architects przygotowała wizualizację rewitalizacji jednego z najsłynniejszych ciągów spacerowych Lwowa. Od razu wyjaśniamy clickbait. Przepływająca przez centrum Lwowa Pełtew nie zostanie odsłonięta na nowo ale mimo to warto zainteresować się projektem.

 
Wiele osób odwiedzających Lwów po powrocie z wakacji stwierdza, że miastu brakuje tylko jednej rzeczy – rzeki lub morza. W zamierzchłych czasach obok centrum Lwowa przepływała odkryta Pełtew. Tu więcej o rzece ukrytej pod traktami spacerowymi.

 

Fot. facebook.com/guesslinearch

Grupa lwowskich architektów wpadła na pomysł by wzbogacić dawne Wały Hetmańskie o pewnego rodzaju hołd dla przepływającej poniżej rzeki. Na dawnych Wałach Hetmańskich czyli dzisiejszym ciągu spacerowym na Prospekcie Swobody mogłaby pojawić się sadzawka.
 
Niewielki sztuczny zbiornik miałby ciągnąć się na długości 120 metrów. Zimą zamiast sadzawki działać mogłoby tu lodowisko. Projekt rewitalizacji przygotowany jako koncept z Guess Line Architects mógłby zostać wdrożony w życie za cenę około 80 mln UAH. Czy będzie? Pewnie nie.
 
Więcej informacji o projekcie na facebookowych stronach studia architektonicznego Guess Line Architects.

 
Polecamy również: