True Burger Bar – prawdziwa burgerownia we Lwowie

Nie mamy szczęścia do burgerowni we Lwowie. Słynna Delicateka jakoś nie przypadła nam do gustu, a Epic Cheeseburger uznaliśmy za epicką porażkę dlatego z skierowaliśmy swoje kroki do True Burger Bar mieszczącym się nad barem Hendrick’s Bar. Czy warto tu wpaść na burgery we Lwowie? Jakie są ceny i menu?

 

True Burger Bar to burgerownia otwarta niezbyt dawno. Lokal utrzymany jest w nieco loftowym klimacie, co nie jest niczym niezwykłym w przypadku burgerowni. Można zjeść zarówno na dole by obserwować pracę baru i kuchni jak i na antresoli z ciekawym widokiem, a w ciepłych miesiącach na stolikach przed burgerownią. Wybierającym się na antresole polecamy uważać na głowę bowiem sufit w drodze do toalety obniża się zdecydowanie.

 


True Burger Bar – ceny i menu


 
Jak przystało na burgerownię głównym elementem menu są tu burgery. W czasach “nowej normalności” w której odwiedziliśmy lokal dostaliśmy naprawdę niewielką kartę menu w której poza napojami znajdowały się prawie wyłącznie burgery.
 
Ceny w True Burger Bar nie odbiegają zbytnio od cen w burgerowniach nad Wisłą. W karcie dań najtańszy burger z kurczakiem za 168 UAH, burger z mięsem indyczym za 198 UAH, burger klasyczny za 188 UAH, z krewetkami za 248 UAH, z indykiem serem brie i gruszkami za 228 UAH, BBQ za 198 UAH, maxican za 198 UAH. Najdroższa pozycja to 268 UAH. Każdy burger podawany jest z frytkami.
 


 
W karcie zupy za 98 UAH lub 78 UAH za rosół, sałatki od 128 UAH za sałatkę z kurczakiem po 138 UAH za zieloną załatkę z kosmą ryżową i fetą. Napoje niegazowane po 32 UAH, koktajle po około 130-180 UAH.
 
W karcie oczywiście piwerko w cenie około 40 UAH za 0,5 litra. Karta alkoholi to specyfiki takie jak burbon z Kentucky od 88 do 108 UAH za 40 ml, a także szkocka od 86 do 198 UAH, irlandzka whiskey czy też oczywiście napoje z Tennesee. Dodatkowo wódka, gin, rum czy likiery.

 


True Burger Bar – ceny i menu


 
Burgerownia jest po prostu burgerownią. Nie ma się tu nad czym rozpisywać. Zalety to ciekawy wystrój, dogodna lokalizacja – blisko centrum ale z daleka od turystów, obsługa mówiąca po angielsku i to, że we wnętrzu nie śmierdzi smażonym mięsem.
 
Burger pojawia się na stoliku bardzo szybko i w przeciwieństwie do innych burgerowni nie był rozczarowaniem. Dotychczas najlepsze burgery i mięsa jedliśmy w Mon Chefie i Mons Piusie czyli restauracjach, które z burgerowniami niewiele mają wspólnego. True Burger Bar również możemy polecić. Przy składaniu zamówienia można dowolnie wybrać stopień wysmażenia mięsa. W True Burger Bar można płacić kartą. Lokal działa od 11 do 22:00. True Burger Bar prowadzi też dostawy.

 
Polecamy również: