Angielski na Ukrainie. Jak Ukraińcy mówią po angielsku? Są wyniki

Angielski na Ukrainie. Jak Ukraińcy mówią po angielsku? Są wyniki

Przedstawiciele EF Education First przedstawili dziesiąty raport dotyczący stanu znajomości języka angielskiego na świecie. Ranking tworzony jest na podstawie wyników testów 2,2 mln dorosłych osób pochodzących ze 100 różnych krajów i regionów. Czy na Ukrainie mówią po angielsku? Jak źle wygląda znajomość angielskiego na Ukrainie?

 

EF Education First przedstawiło niedawno najnowsze wyniki zestawienia EF Proficiency Index w którym brane są pod uwagę dane ze 100 krajów dla których obywateli język angielski nie jest pierwszym językiem. Czy na Ukrainie mówią po angielsku?
 

Według najnowszego rankingu Ukraina awansowała z 49. pozycji w rankingu, która plasowała kraj w gronie państw ze słabą znajomości angielskiego na pozycję 44. dającą miejsce w grupie o średnim zaawansowaniu. Gorzej po angielsku w Europie mówi się tylko w Gruzji. Polska zajmuje 16 pozycję w rankingu EF EPI 2020 oznaczającą wysoką znajomość angielskiego. Przypominamy oczywiście, że we Lwowie można mówić po polsku i ze znajomością polskiego jest generalnie lepiej, niż z angielskim.
 

Kto najlepiej mówi po angielsku? Tu nie będzie chyba zaskoczenia dla nikogo kto kiedykolwiek był w Holandii. Na pierwszym miejscu znaleźli się właśnie Holendrzy z najlepszą znajomością angielskiego, a za nimi Duńczycy i Finowie. Wśród testowanych nacji najgorzej z angielskim radzą sobie mieszkańcy Rwandy, Kirgistanu, Arabii Saudyjskiej, Omanu, Iraku i Tadżykistanu.

 

Polecamy również: