Czy w Holandii mówi się po angielsku? Angielski i niemiecki w Holandii

Czy w Holandii mówi się po angielsku? Angielski i niemiecki w Holandii

Niewiele jest osób mówiących po niderlandzku ale jest wiele osób jeżdżących do Holandii. Jeśli należycie do milionów turystów, którzy chcą zobaczyć Amsterdam to pewnie zastawiacie się w jakim języku mówią w Holandii. Czy w Holandii mówi się po angielsku? Czy angielski w Holandii wystarczy?

 

Holendrzy i ludzie jadący do Holandii do pracy czy turystycznie zdają sobie pewnie sprawę z tego, że niderlandzki nie należy do najpopularniejszych języków świata. Samą Holandię zamieszkuje zaledwie około 13 mln rodowitych Holendrów. Jako rodowitego Holendra zakłada się osobę, której oboje rodziców urodzili się w Holandii więc w rzeczywistości wskaźnik ten jest pewnie jeszze niższy gdy weźmiemy pod uwagę inne czynniki.
 
W Holandii przyjezdni rzadko potrafią komunikować się w języku kraju w którym chcą mieszkać. Osobiście znamy przypadki osób, które żyją na koszt holenderskich podatników i nie raczą nauczyć się lokalnego języka po kilku latach bytności na miejscu. Karygodne ale niestety przez nikogo nie karane.
 
Jeśli jedziecie do Holandii i zastanawiacie się czy Holendrzy mówią po angielsku to nie musicie się już martwić. Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem to, że w Amsterdamie mówi się po angielsku w restauracjach, klubach i kawiarniach ale nie tylko tam i nie tylko w Amsterdamie.
 
Po angielsku możecie mówić dosłownie wszędzie w Holandii. Według statystyk z 2006 roku 89% Holendrów mówi po angielsku, a aż 70% mówi po niemiecku nawet jeśli nie jest to znajomość na najwyższym poziomie.

 
Polecamy również: