Jak dojechać do Lanckorony z Krakowa? Czy bus czy samochód?

Lanckorona to położona kilkadziesiąt minut jazdy wioska w każdy weekend ściągająca do siebie setki, jeśli nie tysiące turystów. Głównie z Krakowa. Jeśli też chcecie odwiedzić Lanckoronę to pewnie zastanawiacie się jak dojechać do Lanckorony z Krakowa. Czy do Lanckorony jeżdżą busy z Krakowa? Jakie są rozkłady jazdy busów do Lanckorony? Jak dojechać samochodem? Sprawdźmy to!

 


Z Krakowa do Lanckorony samochodem

Najlepszym, najszybszym, najwygodniejszym i najwłaściwszym sposobem dojazdu z Krakowa do Lanckorony jest dojazd samochodem wybierany przez największą część osób. Z centrum Krakowa do Lanckorony bez zbyt wielkich korków i utrudnień dojeżdża się w około 40 minut. Którędy najlepiej jechać samochodem do Lanckorony? To już zależy z której części Krakowa dojeżdżamy.

 
Z centrum najszybsza i najkrótsza trasa to przejazd kawałkiem obwodnicy na A4, a następnie Zakopianką, a na koniec drogą krajową 52. Inny możliwy dojazd to przejazd przez Skawinę i Radziszów. W samej miejscowości da się zaparkować przy samym rynku wsi ale w ciepłe weekendy sporo tu turystów.

 


Lanckorona, dom z drewna
 


Z Krakowa do Lanckorony busem

W wakacje 2019 roku lokalne media krzyczały o tym, że zawieszono kursowanie bezpośrednich busów łączących Lanckoronę z Krakowem. Patrząc na mapę dróg w okolicy nie trudno się temu dziwić. Lanckorona to malutka miejscowość i utrzymywanie tego typu połączenia raczej nie jest opłacalne. Dla osób chcących dojechać do Lanckorony busem z Krakowa próbowaliśmy poszukać jakichś aktywnych połączeń bezpośrednich ale nam się to nie udało. Jeśli wiecie o jakichś busach bezpośrednich z Krakowa do Lanckorony to dajcie nam znać. Obecnie chyba jedyną możliwością jest dojazd do Kalwarii Zebrzydowskiej (odjeżdżają z MDA) i stamtąd przesiadka w kolejnego busa już do samej do Lanckorony. Trochę mało opłacalny biznes

 


Z Krakowa do Lanckorony pociągiem PKP

Dojazd z Krakowa do Lanckorony pociągiem jest tak samo uciążliwy. W samej Lanckoronie nie ma stacji kolejowej. do Lanckorony można dojechać regionalnymi pociągami ze stacji Kraków Główny do stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. Bezpośrednio to od 50 minut do 1h 13 minut jazdy pociągiem. Stacja Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona znajduje się dokładnie godzinę piechotą od Rynku w Lanckoronie, więc i tak stąd trzeba dodatkowo podjechać.
 


Cafe Arka, Lanckorona
 


Z Krakowa do Lanckorony taksówką

Taksówki w Krakowie nie należą do najtańszych więc o nich nie będziemy pisać ale w Krakowie działa Bolt i Uber. Jeśli nie macie samochodu i jedziecie w 4 osoby to może to być opłacalna forma dojazdu. Koszt przejazdu z centrum Krakowa do Rynku w Lanckoronie wyniesie w Uberze około 100 złotych w jedną stronę czyli około 50 zł w dwie strony od osoby. W Krakowie są też carsharingowe firmy w których można sobie samochód wynająć.

 

Polecamy również: