Jak dojechać na Kazimierz w Krakowie? Czy da się dojść na piechotę?

Kazimierz w Krakowie to miejsce często odwiedzane przez turystów, którzy przyjeżdżają do miasta. Wiele osób zastanawia się jak dojechać na Kazimierz w Krakowie. Jak dojechać z centrum Krakowa na Kazimierz? Czym dojechać na Kazimierz w Krakowie? Czy na Kazimierz da się dojść piechotą? Sprawdźmy dojazd na Kazimierz w Krakowie!

 


Kazimierz w Krakowie na piechotę

Czy na Kazimierz da się dojść piechotą? Zdecydowanie tak. Odległość od Rynku Głównego w Krakowie na Plac Nowy na Kazimierzu to piechotą zaledwie około 1,5 kilometra czyli dystans, który spacerem pokonamy w około 18-20 minut.
 
Odległość na Kazimierz z Wawelu jest jeszcze mniejsza. Spacer spod Wawelu na Kazimierz na Plac Nowy ulicą Stradomską potrwa około 10-11 minut, a do pokonania jest zaledwie 850 metrów.

 


Dojazd na Kazimierz tramwajem

Jak dojechać na Kazimierz w Krakowie? Najlepiej tramwajem. Do wyboru mamy właściwie dwie opcje czyli dojazd na ulicę Krakowską na przystanek Stradom lub Plac Wolica (tramwaje 6,8, 10, 13 i 18) lub dojazd na ulicę Starowiślną na przystanek Miodowa (tramwaje 3, 17, 19, 24 i 69).

 


Dojazd na Kazimierz innymi środkami transportu

W Krakowie działają aplikacje Uber i Bolt, działają też taksówki. Przejazd Uberem z okolicy ul. Lubicz, Galerii Krakowskiej i dworca kolejowego na Kazimierz na Plac Nowy to koszt w granicach 17-19 złotych.
 
Jak dojechać na Kazimierz – podsumowanie

Jak dojechać na Kazimierz? Jeśli mieszkamy w okolicy Rynku Głównego lub centrum dzielnicy Podgórze na Kazimierz w Krakowie najlepiej wybrać się krótkim spacerem. Jeśli pogoda nie dopisuje to można łatwo dojechać liniami tramwajowymi, samochodem lub Uberem i Boltem.

 
Warto przeczytać również: