Jak dojechać z lotniska w Gdańsku do centrum? 4 sposoby dojazdu

Port lotniczy w Gdańsku jest jednym z lotnisk z których łatwo tanio polecieć w najróżniejsze zakątki świata. Nic dziwnego, że do Gdańska przyjeżdża wiele osób, które nie znają miasta i zastanawiają się jak dojechać z lotniska w Gdańsku do centrum lub z centrum Gdańska na lotnisko Lecha Wałęsy. Oto proste sposoby dojazdu z i na gdańskie lotnisko. Jak najlepiej?

 


Taksówka, Uber, Bolt

Pierwszym i najbardziej oczywistym sposobem dojazdu z lotniska do centrum albo z centrum do lotniska jest dojazd taksówką, Uberem albo Boltem. W Gdańsku tradycyjnie, jak praktycznie wszędzie z resztą, bardziej opłaca się wziąć przewóz zamawiany przez telefon niż pojechać taksówką. Przejazd z Targu Drzewnego na lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Uberem na trasie w granicach 14 kilometrów kosztować będzie w granicach 40 zł za UberX i około 50 zł w Uber Comfort. Ceny Ubera czy Bolta mogą się różnić w zależności od różnych czynników ale zawsze warto sprawdzić czy tak nie będzie taniej niż w taksówce. Korporacją taksówkarską w Gdańsku, która ma ceny nieco podobne do smartfonowych aplikacji jest City Drivers Taxi.

 


Dojazd do centrum pociągiem

dojazd z lotniska gdańsk
 
Dobrym sposobem dojazdu z lotniska w Gdańsku do centrum miasta lub odwrotnie jest przejazd koleją czyli skorzystanie z linii Pomorskiej Kolei Metropolitarnej. SKM dojedziemy zarówno do Gdyni i Gdańska oraz do małych miejscowości położonych w okolicach Gdańska. Przejazd na trasie Gdańsk Port Lotniczy na główny dworzec w Gdańsku kosztować będzie mniej niż 6 złotych i potrwa w granicach 40 minut. To dość opłacalny sposób dojazdu do centrum Gdańska. Uwaga dla podróżujących koleją. PKM obsługiwanym przez Polregio dojeżdżamy do Gdańska Wrzeszcza na peron 1. Z biletem na stację Gdańsk Główny przechodzimy z peronu 1 na peron 3 i wsiadamy do SKM do stacji Gdańsk Główny na tym samym bilecie.

 


Komunikacja miejska


 
Istnieje jeszcze jeden środek transportu publicznego, którym można dostać się na lotnisko w Gdańsku lub z lotniska w Gdańsku do centrum miasta albo do Sopotu. To autobus. Z lotniska w Gdańsku autobusem możemy dojechać autobusami linii 110 (Port Lotniczy – Wrzeszcz PKP), linią 122 na odcinku Port Lotnicy Sopot Kamienny Potok, linią 169 na trasie Port Lotniczy – Oliwa Pętla Tramwajowa, a także autobusem linii 210 jeżdżącym na trasie Osowa PKP – Gościnna oraz nocnym autobusem N3 kursującym na trasie Dworzec Główny – Wrzeszcz PKP. Pojedynczy bilet ZTM w Gdańsku to koszt 3,80 zł. W autobusach linii 110, 122 i 210 można kupić bilety w biletomatach. Płatność kartą, bilet zapisany jest na kartę. U kierowców za gotówkę można kupić tylko karnet – normalny za 12 zł. Przejazd autobusem 210 raczej nie jest rekomendowana.

 


Prywatni przewoźnicy

Z lotniska w Gdańsku kursuje wielu prywatnych przewoźników łączących port lotniczy zarówno z centrum miasta jak i miejscowościami znajdującymi się bliżej i dalej od Gdańska. Z lotniska im. Lecha Wałęsy dojedziemy łatwo do Bydgoszczy, Koszalina czy nawet Olsztyna. Gdańskie lotnisko jest też bazą dla firm organizujących tzw. airport shuttle czyli transfery lotniskowe ale ich ceny są zdecydowanie wyższe, niż przejazdu koleją lub autobusem.

 

Warto przeczytać również: