Gdzie na drinka i koktajle w Krakowie? TOP ciekawych miejsc

Kraków oferuje multum najróżniejszych lokali wśród nich także te idealne na drinki. Jeśli przyjeżdżacie do Krakowa i zastanawiacie się gdzie iść na drinka w Krakowie to mamy zestawienie ciekawych koktajlbarów w centrum w okolicy Rynku oraz na Kazimierzu w Krakowie. Gdzie iść na drinka? Gdzie iść na tanie albo dobre koktajle w Krakowie? Oto klimatyczne bary.

 


Bubble Toast


 
Większość coctail barów to lokale odwołujące się wystrojem do okresu międzywojennego, w tym miejscu jest inaczej. To raczej propozycja dla młodzieży chącej zrobić sobie wylansowane zdjęcia na Instagramie. Przy pl. Szczepańskim pod numerem 5 znajduje się bar Bubble Toast mający w menu głównie drinki i szampany. Atmosfera i wystrój przypadnie do gustu raczej młodszym odbiorcom. W menu poza koktajlami i koktajlami z szampanem (w okolicach 30-40 zł) również shoty, desery i tosty.

 


Opus Lounge Bar


 
Bardziej ekskluuzywna i klimatyczna miejscówka dobra na koktajl to Opus Lounge Bar w hotelu Bachleda Luxury Hotel przy pl. Kossaka 6. W karcie klasyczne drinki w okolicach 35 złotych, a także przekąski takie jak tatar z jelenia, krewetki czy sałatka nicejska. Do tego szeroki wybór whisky i koniaków oraz innych alkoholi.

 


Mercy Brown


 
Mercy Brown to jeden z najsłynniejszych i prawdopodobnie najlepszy z coctail barów w Krakowie. Ukryty lokal przy Floriana Straszewskiego przenosi nas w czasy międzywojenne, dodatkową atrakcją są organizowane tu pokazy burleski czy jazzowe koncerty. Ceny standardowe jak na Kraków – w widełkach między 30, a 40 zł. Naprawdę warto tu wpaść.

 


Sababa Cocktail Bar


 
Do tej pory na liście pojawiły się miejsca na koktajl w Krakowie koło Rynku, więc teraz czas na Kazimierz. Przy ul. Szerokiej 2 znajduje się coctail Bar Sababa. Klimatyczne wnętrze przypadnie do gustu tym, którzy niekoniecznie kochają okres międzywojenny (czyli nie nam). Ceny standardowe jak na Kraków czyli od około 30 złotych.

 


Movida


 
Gdzie na koktail w najbliższej okolicy Rynku? Na przykład do brau Movida przy ul. Mikołajskiej 9. Wnętrza odbiegają tu od koktajlowych standarów, ale już nie karta. W karcie zarówno przekąski jak i drinki. Ceny przystępne w granicach 25-30 złotych za popularne drinki.

 


Unity Bar


 
Unity Bar znajduje się niedaleko samego centrum ale z daleka od turystycznych szlaków przy św. Filipa 18 w tym samym miejscu co znany Hotel Indigo oraz dobra restauracja Filipa 18. Autorskie koktajle z lokalnymi składnikami w okolicach 30 złotych.

 


Mr. Black


 
Kolejne miejsce na drinka w centrum Krakowa niedaleko od Rynku to Mr. Black czyli coctail bar mieszczący się przy ul. Szewskiej 21. W menu specjalne koktajle oraz klasyczne rozwiązania w cenach dość przystępnych jak na centrum Krakowa, bowiem wiele z pozycji z karty kosztuje poniżej 30 złotych. Wystrój w ciekawym stylu z wieloma fotelami i oprawionymi grafikami na ścianach.

 


The Trust


 

Jeszcze raz pora na Kazimierz. Nieco na uboczu krakowskiego Kazimierza przy Węgłowej 3 znajduje się jeden z nowszych lokali The Trust. W dzień to kawiarnia, a wieczrem zamienia się w koktajlbar. Ceny dość przystępne jak na warunki Krakowa. Uwaga: zamknięte w poniedziałki.
 


Scandale Royal


 
Scandale Royal przy pl. Szczepańskim koło popularnej kawiarenki i Wiśniewskiego z nalewkami to jedno z ciekawszych miejsc. Rano warto tu wpaść na śniadanie w Krakowie, później na lunch lub obiad, a wieczorem miejscówka idealna jest na koktail lub lampkę wina. Widok na pl. Szczepański gratis. Warto jednak pamiętać, że atmosfera nie jest tak wyszukana jak Mercy Brown czy Opus.

 
Warto przeczytać również: