UFO Observation Deck – najlepszy taras widokowy w Bratysławie

Wiele osób wyjeżdżających na zwiedzanie nowego miasteczka zastanawia się jakie są najlepsze punkty widokowe w danym mieście. Jeśli jedziecie do Bratysławy i chcecie popatrzeć na panoramę miasta to można to zrobić oczywiście ze wzgórza zamkowego ale nie tylko. UFO Observation Deck w Bratysławie to jeden z najlepszych punktów widokowych. Ile kosztuje zwiedzanie tarasu widokowego w Bratysławie? Jakie są godziny otwarcia?

 
UFO Obseration Deck to taras widokowy i restauracja zlokalizowana w naprawdę dziwnym miejscu i nietypowym miejscu. Punkt widokowy znajduje się na moście SNP nad rzeką w Bratysławie czyli Dunajem. Most znany jest też jako Nowy Most lub Most UFO.

 


Wieża widokowa UFO w Bratysławie – cena

 
Niekonwencjonalny taras widokowy ustawiony jest na jednym z pylonów mostu na wysokości 84,6 metra. Do 2005 roku restaurację nazywano Bystrica ale nazwa UFO przyjęła się zdecydowanie lepiej. Na szczycie w konstrukcji przypominającej spodek kosmiczny działa taras z restauracją.

 

Na szczyt wieży dostajemy się windą. Koszt wjazdu windą na wieżę UFO w Bratysławie to 9 EUR, a dokładnie 8,90 EUR niezależnie czy chodzi o wjazd w świetle dnia czy chęć podziwiania widoków na Bratysławę wieczorem. Na miejscu działa oczywiście wspomniana restauracja. Dla jej gości przygotowano 100% zniżkę za wjazd na wieżę widokową. Wjazd windą na szczyt trwa około 45 sekund.

 


Restauracja UFO – ceny i menu

 
W menu restauracji UFO w Bratysławie znajdziemy przede wszystkim dania Restauracja UFO nie należy do najtańszych w mieście ale przesadnie droga też nie jest. W menu przygotowanym przez szefa kuchni Jozefa Masarovicia znajdziemy przystawi w cenach około 20 EUR, zupy po 12 EUR i dania główne od 29 do 40 EUR, a także desery w granicach 13 EUR.

 
Zestaw degustacyjny składający się z 7 dań kosztuje 89 EUR. Warto wspomnieć, że przy zamówieniu dania głównego zwalniani jesteśmy z opłaty za wjazd na taras widokowy, więc od cen dań można odliczyć koszt biletu, wtedy robią się nieco korzystniejsze.

 

 

W restauracji UFO dostępne również napoje. Kawa w granicach od 3,50 EUR za espresso po 4,30 EUR za latte macchiato, więc jeśli nie obiad z widokiem na Bratysławę, to przynajmniej kawa warta jest zainwestowania. Jeśli już będziecie na miejscu to warto wpaść do restauracyjnej toalety, której widok widać na zdjęciu powyżej.

 


Wieża obserwacyjna UFO – godziny otwarcia

bratysława wieża widokowa

 
Wieża obserwacyjna UFO Observation Deck w Bratysławie na Moście SNP czynna jest od 10 do 23:00 od poniedziałku do niedzieli. Wyjątkiem są imprezy zamknięte organizowane na szczycie konstrukcji, wtedy może być nieczynne. Biletów nie da się kupić on-line. Zaletą jest darmowy parking dla zmotoryzowanych.

 
Polecamy również: