Jak dojechać na lotnisko w Bratysławie? Dojazd do centrum

Słowacja i Bratysława nie są najczęściej wybieranymi przez turystów destynacjami urlopowymi ale słowacką stolicę wybiera wielu mniej zamożnych turystów udających się do Wiednia. Jeśli będziecie lądować w Bratysławie i zastanawiacie się jak dojechać z lotniska BTS w Bratysławie do Wiednia albo z lotniska w Bratysławie do centrum miasta to mamy dla was dwa proste sposoby dojazdu.

 


Uber, Bolt, taksówka

W przypadku lotnisk, które nie są położone zbyt daleko od centrum miasta zwykle najlepszym pomysłem jest dojazd taksówką, Uberem lub Boltem. Przypominamy – nie wierzcie w fakenewsy o tym, że Ubera nie ma w Bratysławie. W Bratysławie jest Uber, jest Bolt, są taksówki. Jak to zwykle bywa taksówki to najgorszy pomysł. Lotnisko w Bratysławie znajduje się zaledwie około 9 lub 12 kilometrów jazdy (w zależności od wybranej trasy) od słynnej katedry św. Marcina. Dojazdu Uberem na lotnisko to koszt w granicach 9,50 EUR w UberX i 13 EUR w Uber Comfort. Taksówką 15 EUR więc mniej się opłaca.

 


Komunikacja miejska

Cena przejazdu Uberem czy Boltem z lotniska do samego centrum Bratysławy jest dość korzystna na tle innych miast Europy więc nie za bardzo opłaca się inna forma transportu ale jeśli chcecie przyoszczędzić to można użyć komunikacji miejskiej. Z lotniska w Bratysławie można dojechać do centrum autobusem linii 61 jadącym do stacji kolejowej lub autobusem linii 96 jeśli chcemy pojechać na wielkopłytową dzielnicę Petržalka. W nocy z lotniska jeździ autobus linii N61 kończący swój bieg również przy głównym dworcu w Bratysławie. Tu poczytacie więcej o komunikacji miejskiej w Bratysławie.

 


Dojazd z lotniska w Bratysławie do Wiednia

Ostatnio żartowaliśmy, że największą atrakcją Bratysławy jest pociąg do Wiednia. Z Bratysławy do Wiednia łatwo dojechać zarówno pociągiem jak i autobusem. Autobus z lotniska w Bratysławie do Wiednia odjeżdża sprzed terminalu. By pojechać pociągiem trzeba najpierw dotrzeć na stację kolejową w Bratysławie czyli po prostu dojechać do centrum. Można też wypożyczyć samochód i po prostu do Wiednia pojechać.

 
Polecamy również: