Czy na Łotwie działa EKUZ? Czy trzeba ubezpieczenie turystyczne?

Czy na Łotwie działa EKUZ? Czy trzeba ubezpieczenie turystyczne?

Łotwa nie należy do państw najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców Polski, w związku z tym wiedza na temat wyjazdów na wczasy na Łotwę jest mało rozpowszechniona. Wiele osób, które planują wyjazd na Łotwę, zadaje pytanie, czy w tym kraju działa Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli EKUZ. Czy na Łotwie funkcjonuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego? Czy wymagane jest ubezpieczenie turystyczne? Przeprowadźmy analizę!

 

EKUZ to karta umożliwiająca korzystanie z publicznej służby zdrowia w państwach akceptujących tę kartę, a następnie zwrócenie kosztów leczenia do Narodowego Funduszu Zdrowia. Czy podczas wyjazdu na Łotwę można skorzystać z karty EKUZ?
 
Tak, Łotwa należy do krajów, w których Polacy mogą skorzystać z usług medycznych na podstawie karty EKUZ. Warto jednak pamiętać, że karta EKUZ nie zastępuje ubezpieczenia turystycznego.
 
Czy potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne podczas wyjazdu na wczasy na Łotwę? W wielu przypadkach osoby wyjeżdżające na Łotwę nie decydują się na dodatkowego zakup ubezpieczenia turystycznego, ale w przypadku chęci korzystania z takich dodatków, jak ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie sportowe, NNW lub ubezpieczenie bagażu, warto rozważyć zakup dodatkowego ubezpieczenia.

Podsumowując: czy na Łotwie działa EKUZ? Tak, Dania jest jednym z krajów, w których Polacy mogą skorzystać z opieki medycznej posiadając kartę EKUZ, by następnie otrzymać zwrot kosztów poniesionych na leczenie.

 
Polecamy również: