Kiełbaski z Nyski – cena i godziny otwarcia. Co w menu?

Jednym z najsłynniejszych streetfoodów w Krakowie są kiełbaski z Nyski sprzedawane pod Halą Targową wieczorami i nocą. Wiele osób planujących przyjazd do Krakowa zastanawia się jaki jest cennik kiełbasek z Nyski i co jest w menu. Kiedy są otwarte? Sprawdźmy co wiadomo o słynnych kiełbaskach w Krakowie. Oto kiełbaski z nyski w Krakowie.

  • Gdzie są kiełbaski z Nyski w Krakowie?
  • Kiedy są sprzedawane? Godziny otwarcia
  • Ile kosztują kiełbaski pod Halą Targową?


 

Historia kiełbasek z niebieskiej Nysy rozpoczęła się w 1991 roku. Sprzedażą jedzenia zajmują się byli kierowcy taksówek. Słynna niebieska Nysa parkuje pod Halą Targową przy ul. Grzegórzeckiej wieczorami.

Panowie rozstawiają się codziennie oprócz niedziel i świąt. Jakie są godziny otwarcia i kiedy jest czynne? Pieczenie kiełbasek pod Halą Targową startuje o 20:00, a kończy późno w nocy około 3.00. Stoisko z kiełbaskami z Nyski jest nieczynne w niedziele i święta lub przed ważniejszymi świętami chrześcijańskimi. Z rozczarowaniem zobaczyliśmy, że Nyski nie było na przykład w piątek przed Wielkanocą w 2021 roku.

 


Menu Niebieskiej Nyski

Kultowe miejsce rozreklamowanie dodatkowo przez film Anioł w Krakowie, w przeciwieństwie do Max Grill w Nowej Hucie, nie ma szerokiego menu. Są tu tylko kiełbaski pieczone nad płonącymi belkami drewna i oranżady kojarzące się z czasami PRL-u. Cena kiełbasy wraz ze świeżą bułką to po ostatnich podwyżkach wynosi aż 15 złotych. Kiełbasa serwowana jest na papierowej tacce. Każdy może zdecydować czy chce ketchup, czy musztardę albo czy ewentualnie nie chce żadnych dodatków. Bez dodatków cena jest nieznacznie niższa.

Posiłek można spożyć na rozstawianych drewnianych stolikach lub nieco dalej – na pustych straganach pod Halą Targową. Tych samych na których niedzielą odbywa się słynny krakowski pchli targ.

Do kiełbasy na miejscu można kupić tradycyjną oranżadę z niewielkich wytwórni. Oczywiście nie jest to napój najwyższej jakości ale niektórym może kojarzyć się ze słusznie minionymi czasami komuny, co jest dodatkową atrakcją samej Nyski. Oranżada kosztuje kilka złotych.

 


Jaka jest kiełbasa pod Halą Targową?

Kiełbaski z niebieskiej Nyski pod Halą Targową[

Trzeba przyznać, że kiełbaski z niebieskiej Nyski są jednymi z najlepszych, o ile nie najlepszymi, kiełbaskami w Krakowie. Biją na głowę to co oferują sprzedawcy z grilla na Placu Nowym czy na straganach ustawianych czasem na Rynku Głównym na przykład w czasie bożonarodzeniowego jarmarku. Jedzenie jest względnie tanie i całkiem smaczne chociaż trzeba przyznać, że na przestrzeni lat jakość nieco się pogorszyła.

Kiełbaski wygrały plebiscyt “Zawstydź obwarzanka i zagłosuj!”, który wyłonił najbardziej krakowski przysmak. Panowie spod Hali Targowej zostawili w tyle lody ze Starowiślnej, przez wielu uważane za najlepsze lody w Krakowie. Ludzie ciągną tu z klubów na Kazimierzu czy Rynku Głównym, a niektórzy tak jak ja przejeżdżają pół miasta tylko po to, zjeść kiełbasę.

 

Kiełbaski z niebieskiej Nyski pod Halą Targową
Kiełbaski z niebieskiej Nyski pod Halą Targową

Niebieska Nyska pod Halą Targową to już jeden z symboli miasta. Nie za bardzo jest o czym więcej pisać. Każdy powinien spróbować sam. Z doświadczenia możemy poradzić, by wybrać się tu albo bezpośrednio po otwarciu albo już w późnych godzinach nocnych ponieważ kolejki do kiełbasek, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym w piątki i soboty, bywają naprawdę duże.

Przydatne informacje:

  • Kiełbaski z Nyski otwarte są od 20:00 do 3:00 przez cały tydzień z wyjątkiem niedzieli
  • Cena kiełbaski wraz z bułką, musztardą i ketchupem to w 2023 roku 15 złotych
  • Czy kiełbaski są otwarte? Jeśli stawiamy sobie to pytanie w niedziele to nie, w inny dzień tygodnia – tak
  • W weekendy do stoiska ustawiają się bardzo duże kolejki

Polecamy również:

Dodaj komentarz