Z kim graniczy Czarnogóra? Sąsiedzi Czarnogóry

Czarnogóra jest jednym ze świeższych państw w Europie i do dziś są osoby, które nie wiedzą nawet gdzie Czarnogóra się znajduje. Dziś sprawdzimy więc z jakimi państwami graniczy Czarnogóra.

 
Czarnogóra przegłosowała niepodległość od Serbii wcale nie tak dawno temu dlatego też wiele osób zastanawia się z kim graniczy to położone nad Adriatykiem państwo zamieszkiwane przez zaledwie około 622 tysięcy osób.
 
Krótki rzut okiem na obecną mapę polityczną Europy daje nam błyskawiczną odpowiedź. Czarnogóra graniczy z Chorwacją, Bośnią i Hercegowiną, Serbią i nieuznawanym przez większość państw świata Kosowem a także od południa z Albanią.
 
Poza tym istnieją jeszcze terytoria sporne do których rości sobie prawo Czarnogóra. Wcześniej terytorium spornym była Sutorina. W 2015 roku Bośnia i Czarnogóra doszły do porozumienia i teren przekazano Czarnogórze.
 
Na temat sąsiadów Czarnogóry nie ma co zbyt długo się rozpisywać. Wiecie już z jakimi krajami graniczy, więc możecie zobaczyć w wolnej chwili również jaka jest waluta Czarnogóry oraz w jakich językach mówi się w Czarnogórze.

 
Warto przeczytać również: