Czy w Nowy Rok trzeba iść do kościoła? Czy w Sylwestra do kościoła?

Sylwester jest wyjątkowym dniem w roku praktycznie dla każdego Polaka. Tradycją jest huczne witanie nadejścia Nowego Roku. Dla wielu Sylwester ma też inne znaczenie ale czy w Sylwestra trzeba iść do kościoła? Czy Sylwester to święto dla wyznawców religii rzymskokatolickiej? Czy w Nowy Rok trzeba iść do kościoła? Czy msza jest obowiązkowa? Sprawdźmy to!

 

Sylwester to ostatni dzień kończącego się roku w który tradycyjne urządzane są liczne imprezy i przyjęcia na których świętuje się nadejście Nowego Roku. Sam Sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy ale czy jest świętem kościelnym i czy trzeba iść do kościoła?
 
Dla wyznawców religii rzymskokatolickiej istnieją dni w których stawianie się w kościele na mszy jest obowiązkiem wiernych. Są to ta zwane święta nakazane. Kalendarz świąt nakazanych różni się w zależności od kraju. Czy w Sylwestra trzeba iść do kościoła?
 
Sylwester, czyli ostatni dzień roku, nie znajduje się na liście świąt nakazanych. Oznacza to, że w Sylwestra nie trzeba iść do kościoła. Czy trzeba iść dzień później w Nowy Rok?
 
Czy w Nowy Rok idzie się do kościoła na msze? Nowy Rok jest świętem i dniem ustawowo wolnym od pracy, jest też uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki. W myśl dogmatów kościelnych 1 stycznia jest więc świętem nakazanym i według kościoła wierni mają obowiązek uczestnictwa we mszy świętej w Nowy Rok.
 
Podsumowując: czy w Sylwestra idzie się do kościoła? Nie. Czy w Nowy Rok trzeba iść do kościoła? Jeśli jesteście wiernymi kościoła rzymskokatolickiego to tak. W Nowy Rok msza jest obowiązkowa.

 
Polecamy również: