Makarska pogoda czerwiec. Jaka temperatura? Czy warto jechać?

Riwiera Makarska i okolice miasta Makarska to jeden z najsłynniejszych regionów turystycznych w Chorwacji. Wiele osób zastanawia się jaka pogoda jest w regionie Makarska w czerwcu. Jaka jest temperatura i pogoda w czerwcu na Riwierze Makarskiej? Czy jest ciepło i warto jechać? Sprawdźmy to!
 
Jeśli szukamy destynacji turystycznej, która gwarantuje dobrą pogodę ale jest jednocześnie miejscem w którym nie ma nieznośnych upałów to Makarska jest idealnym miejscem na wyjazd w czerwcu. Jaka jest pogoda?
 
Średnia temperatura z początkiem czerwca na Riwierze Makarskiej w mieście Makarska to 25 stopni Celsjusza. Z każdym tygodniem średnia rośnie. W trzecim tygodniu czerwca średnia to 29 stopni Celsjusza, a pod koniec miesiąca średnia temperatura to już 30 stopni Celsjusza więc robi się gorąco. Zdarzają się oczywiście dni w których temperatura jest zdecydowanie wyższa niż średnie notowane temperatury.
 
W czerwcu w Makarskiej możemy liczyć na ciepłe wieczory i ciepłe poranki, niewiele pochmurnych dni i bardzo sporadyczne opady deszczu, a także dużo godzin słońca.
 
Czy warto jechać w czerwcu? Makarska w czerwcu jeszcze przed startem sezonu urlopowego to idealne miejsce na wyjazd. Pod koniec czerwca turystów jest już więcej więc ceny są wyższe. Z końcem czerwca robi się też zdecydowanie cieplej niż z początkiem miesiąca.

 
Warto przeczytać również: