Gdzie leży Side? Europa czy Azja? Jaki kontynent?

Gdzie leży Side? Europa czy Azja? Jaki kontynent?

Side w Turcji to miejscowość często wybierana przez Polaków jako urlopowa destynacja. Wiele osób planujących wyjazd do Side zastanawia się czy Side jest w Europie czy w Azji. Na jakim kontynencie leży Side? Gdzie jest Side?

 
Side jest położone na wybrzeżu Morza Śródziemnego w tureckiej prowincji Antalya w połowie drogi między kurortem Antalya i popularnym miastem turystycznym Alanya. Na jakim kontynencie znajduje się Side?

 

Odpowiedź jest prosta – Side leży w Azji. Turcja jest uważana za kraj, który stanowi pomost między Europą i Azją. Dlatego czasami trudno jest jednoznacznie stwierdzić, czy Turcja leży w Europie czy w Azji. Geograficznie jednak nie ma żadnych wątpliwości. Jednak jeśli spojrzymy na położenie Side na mapie, okaże się, że Side znajduje się w Azji Mniejszej

 
Dlatego planując podróż do Side, pamiętaj, że wybierasz się do kraju azjatyckiego. Ma to swoje plusy i minusy. Zaletą mogą być niższe ceny niż te, które obowiązują w europejskich kurortach. Wadą natomiast może być większa egzotyka, która nie każdemu odpowiada.

 
Podsumowanie: na jakim kontynencie leży turecka miejscowość turystyczna Side? Side jest w Azji! Jeśli jedziecie do Side zapraszamy do przewodnika – Co zobaczyć w Side? Zwiedzanie.

 
Polecamy również: