Czy w Chorwacji można płacić w euro? Euro w Chorwacji

Czy w Chorwacji można płacić w euro? Euro w Chorwacji

Od kilku lat Chorwacja kolejny raz staje się modnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów dla wielu Polaków. Wiele osób szykujących się na wakacje w Chorwacji wiedzą jaka jest waluta w Chorwacji ale zastanawia się czy w Chorwacji można płacić w EURO. Czy do Chorwacji można wziąć EURO? Sprawdźmy to!

 

Wnikliwi Czytelnicy Kawiarniany.pl wiedzą jaka jest waluta w Chorwacji. Jeśli zostały Wam jednak banknoty EURO i chcecie je wydać na wakacjach w Chorwacji to możliwe, że zastanawiacie się czy w Chorwacji można nimi zapłacić. Czy można?
 
Tu sprawa wygląda podobnie jak w wielu innych krajach turystycznych i nie tylko. Euro nie jest oficjalną walutą kraju ale nikt nie odmówi sobie przyjęcia euro. W EURO można płacić nawet w turystycznych miejscówkach w Egipcie więc dlaczego nie w Chorwacji.
 
Tak samo jak w każdym innym miejscu kurs wymiany zaproponowany przez sprzedawców, którzy mogą chcieć zaakceptować Wasze EURO będzie gorszy niż realny kurs na rynku walutowym. W Chorwacji da się zapłacić w EUR w turystycznych miejscówkach ale zwykle jest to nieopłacalne.
 
Jak płacić w Chorwacji? Najlepiej po prostu w lokalnej walucie.

 
Polecamy również: