Czy można mieszkać w kamperze? Czy całoroczne mieszkanie jest możliwe?

Przerabianie busów na kampery ostatnio stało się w Polsce dość popularne. Busy przerobione na mobilne domki stały się sposobem na wakacyjne wyjazdy dla wielu turystów. Część osób zastanawia się czy w kamperze można mieszkać na stałe. Czy mieszkanie w kamperze jest możliwe?

 

Jeśli zastanawialiście się czy można na stałe żyć w kamperze to… no niby można. Nie istnieje żaden zakaz mieszkania w kamperze i w internecie istnieją nawet fora czy artykuły opisujące osoby, które zdecydowały się na życie w kamperze.
 
Warto pamiętać, że tego typu życie dalekie będzie od normalności. Kamper dysponuje bardzo małą powierzchnią. W życiu w kamperze pojawią się problemy takie jak ogrzewanie postojowe, stałe uzupełnianie zasobów wody pitnej, gazu, odprowadzanie ścieków, podłączenie prądu, a nawet wykonanie specjalnej zabudowy z grubszymi ścianami, izolowanymi zbiornikami czy cieplejszą podłogą.
 
Wiele osób doświadczających życia w kamperach poleca prowadzić je w miejscach w których zima nie jest tak ostra jak w Polsce.

 
Polecamy również: