Czy Rumunia graniczy z Rosją i Ukrainą? Sąsiedzi Rumunii

Rumunia nie należy do najbardziej znanych krajów w Europie dlatego też wielu Polaków nie wie z kim graniczy Rumunia. Wiele osób stawia sobie pytanie czy Rumunia graniczy z Rosją albo czy Rumunia graniczy z Ukrainą. Z jakimi krajami graniczy Rumunia? Czy z Rosją? Czy z Ukrainą?

 

Wystarczy tylko rzut oka na mapę Europy by odpowiedzieć sobie na pierwsze z pytań. Czy Rumunia graniczy z Rosją? Nie, nie ma granicy lądowej między terytorium Rumunii i Rosji.
 
Czy Rumunia graniczy z Ukrainą? Na to odpowiedź pytanie jest twierdzące. Granica rumuńsko ukraińska znajduje się na północy Rumunii. Po tej samej stronie kraju jest też granica z Mołdawią.
 
Poza Mołdawią i Ukrainą sąsiadami Rumunii są Węgry, Serbia oraz Bułgaria. Rumunia ma też dostęp do morza jest to Morze Czarne.
 
Najdłuższą granicą Rumunii jest granica z Mołdawią, kolejna jest granica z Ukrainą, a potem z Bułgarią, Serbią i Węgrami, która ma jedynie 448 kilometrów.

 
Podsumowanie: z kim graniczy Rumunia? Rumunia graniczy z Bułgarią, Mołdawią, Serbią, Węgrami i Ukrainą. Nie graniczy za to z Rosją i nie graniczy też z Polską. Warto pamiętać, że przed zagarnięciem przedwojennych terytoriów, które obecnie są na Ukrainie, Polska posiadała granicę z Ukrainą ze słynnym kurortem Zaleszczyki.

 
Polecamy również: