Wawel darmowy listopad 2023. Co jest za darmo?

Zwiedzanie wszystkich zbiorów na Wawelu nie należy do najtańszych dlatego też wiele osób ze zwiedzaniem Wawelu w Krakowie czeka na listopad. Dlaczego? Ponieważ w listopadzie na Wawelu wiele miejsc dostępnych jest za darmo. Czy w listopadzie można zwiedzać Wawel za darmo? Jakie zbiory na Wawelu są za darmo w listopadzie 2023 roku? Sprawdźmy szczegóły akcji Darmowy Listopad na Wawelu w 2023 roku.

Co roku w listopadzie zwiedzanie Wawelu jest za darmo za sprawą akcji organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w czasie której 11 królewskich rezydencji w Polsce jest dostępnych za darmo. Wśród nich znajduje się oczywiście również i Wawel.

Co można zwiedzać na Wawelu za darmo w listopadzie? W poniedziałki za darmo dostępne są wystawy Wawel Zaginiony, Zbrojownia i Skarbiec Koronny. W dni od wtorku do niedzieli za darmo na Wawelu w 2023 roku dostępne są wystawy Złoty Zamek Jagiełłów, Obraz Złotego Wieku, Skarbiec Koronny.

Płatne są wystawy Wawel Zaginiony, Zbrojownia, Sztuka Wschodu Namioty Tureckie oraz Reprezentacyjne Komnaty Królewskie.

Darmowe wejściówki na Wawel w listopadzie 2023 można pobrać w kasach na Wawelu oraz w internecie. Darmowe wejściówki w kasach na Wawelu będą dostępne od 2 listopada i umożliwiają zwiedzanie w dniu pobrania. Wejściówki za darmo rezerwowane w internecie można rezerwować z tygodniowym wyprzedzeniem.

Więcej informacji o akcji Darmowy Listopad 2023 na Wawelu znajduje się oczywiście na oficjalnej stronie internetowej zamku.

Polecamy również: