Dni wolne i święta w Turcji w 2020 roku

Dni wolne i święta w Turcji w 2020 roku

Jeśli planujecie zabrać się na wycieczkę do Turcji na przykład do słynnej Antalyi w 2020 roku to warto wcześniej sprawdzić, czy wycieczka nie wypada w święta i dni wolne w Turcji. Sprawdzamy jakie święta obchodzi się w Turcji i czy obchodzi się święta takie jak Boże Narodzenie. Kiedy wypadają święta i dni wolne w Turcji? Popatrzmy!

 

Konwencjonalnych świąt takich jak Trzech Króli, Wielkanoc czy Boże Narodzenie, które obchodzi się praktycznie na całym świecie próżno szukać w Turcji rządzonej przez prezydenta Erdogana. Popatrzmy na kalendarz świąt i dni ustawowo wolnych od pracy w Turcji w 2020 roku.

 


1 stycznia, Nowy Rok, środa
23 kwietnia, Święto niepodległości i dzień dziecka, czwartek
1 maja, Święto Pracy, piątek
19 maja, Narodowe Święto Sportu i Młodzieży, upamiętnienie Ataturka
23-24 maja, Id al-Fitr, zakończenie ramadanu, sobota i niedziela
15 lipca, Dzień Upamiętnienia Męczenników, środa
30 lipca – 3 sierpnia, Id al-Adha (Kurban Bayrami), od czwartku do poniedziałku
30 sierpnia, Dzień Zwycięstwa, niedziela
29 październik, Dzień Republiki Tureckiej, czwartek

 
Patrząc na kalendarz świąt w Turcji zauważyć można, że kraj świętuje dość konwencjonalne święta, które obchodzone są w reszcie cywilizowanego świata oraz kilka długich świąt muzułmańskich. Czyni to Turcję jednym z krajów świętujących najdłużej wśród wszystkich krajów świata. Na przeciwnym biegunie jest na przykład Belgia gdzie świąt jest jedynie kilka (zobacz święta i dni wolne w Belgii). W święta muzułmańskie można spodziewać się pozamykanych sklepów, galerii, muzeów i atrakcji.

 
Polecamy również: