Przejście graniczne Wołosate-Łubnia znów czynne w sierpniu

Już w tym miesiącu po raz kolejny celebrowane będą Dni Dobrosąsiedztwa na granicy polsko-ukraińskiej. Z tej okazji przygotowano ciekawą niespodziankę dla wszystkich fanów Bieszczad. Z okazji wydarzenia czasowo wznowiony zostanie ruch na przejściu granicznym Wołosate-Łubnia na przełęczy Beskid pod Menczyłem. Kiedy przejście będzie znów czynne?

 

W tym roku piesze i rowerowe przejście graniczne Wołosate Łubnia było już czynne w dniach 1-5 maja 2019 w godzinach od 9 do 18:00. Niewielkie przejście pod Tarnicą zostanie ponownie otwarte dla przekraczających granicę ukraińsko-polską i polsko-ukraińską.

 

 

Przejście Wołosate-Łubnia czynne będzie ponownie w dniach od 8 do 10 sierpnia 2019. Przejście będzie czynne tak samo jak w weekend majowy czyli od 9 do 18:00 lub też jak kto woli od 10 do 19:00 czasu kijowskiego. Przejście znajduje się w Bieszczadzkim Parku narodowym i na obszarze Użańskiego Parku Narodowego na Ukrainie.
 
Czasowe otwarcie bieszczadzkiego przejścia to dobry sposób na integrację dwóch narodów jednak może stać się również atrakcją turystyczną bowiem do Polski nie trzeba wracać tym samym przejściem, którym przekroczyło się granicę. Można więc przejść przejściem w Bieszczadach, a wrócić przejściem w Medyce</a> pieszo lub na przykład przejściem Smolnica-Krościenko w samochodzie. Podróżnym przypominamy, że do przekroczenia granicy z Ukrainą konieczne jest posiadanie paszportu.

 

Polecamy również: