Lwów polskie msze. W którym kościele msza po polsku?

We Lwowie znajduje się wiele polskich kościołów ale niestety większość została przerobiona na cerkwie i nie ma w nich mszy po polsku. Wiele osób zastanawia się gdzie we Lwowie są msze po polsku. W których kościołach we Lwowie są polskie msze? Kiedy są polskie msze?

 

Jeśli chodzi o msze po polsku, to warto wiedzieć, że w Lwowie regularnie odprawiane są takie nabożeństwa tylko kilku miejscach.

 


Katedra Łacińska

Najsłynniejszy i najważniejszy kościół we Lwowie to oczywiście Katedra p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy pl. Katedralnym. W katedrze we Lwowie mszy w języku polskim jest kilka. W niedziele msze w języku polskim są tu o 7:00, 10:15 (msza dla dzieci); 11:30, 13:00 oraz o 18:00 (msza dla dzieci).
 
W ciągu tygodnia w dni powszednie msze w języku polskim są tu o 7:30, 10:00 oraz 18:30.

 


Kościół św. Antoniego

Kościół św. Antoniego przy Łyczakowskiej to jedyny kościół w którym nieprzerwanie od masowego wysiedlenia Polaków ze Lwowa odbywają się msze w języku polskim aż po dzień dzisiejszy. Msze w języku polskim w niedziele o 8:00, 10:00, 12:00, a także w dni powszednie i soboty o 8:00 i 18:00.

 


Kościół św. Marii Magdaleny

Kościół św. Marii Magdaleny jest kościołem o którego zwrócenie w rzymskokatolickie ręce od wielu lat zabiega lokalna społeczność wiernych. W świątyni zorganizowana jest galeria sztuki i hala organowa ale na szczęście msze też się odbywają. Msze w języku polskim w niedziele o ).00 i 10:30.

 


Pozostałe msze w języku polskim we Lwowie i okolicy

Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w parafii Lwów-Zboiska msze święte w języku polskim odbywają się w niedziele o 12:00 i 19:00. Rzymskokatolicka parafia p.w. św. Michała Archanioła rzymskokatolicka parafia w dzielnicy Sichów jest nieco oddalona od centrum ale również tutaj są msze w języku polskim. Kiedy? W niedziele o 13:00
 
Kościół Matki Boskiej Gromnicznej, kościół przerobiony na cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego, odbywają się tu msze w języku polskim w niedzielę o 16:00.
 
Polskie msze odbywają się też w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie – Sokolnikach o godzinie 9:00 przez cały tydzień. Polskie msze odbywają się w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Brzuchowicach w niedziele o 11:00, w środy o 8:00, czwartki o 18:30 i soboty o 9:00. Podobnie jak w kościele w Winnikach w którym polska msza jest o 9:00 w niedzielę.

 
Polecamy również: