Tu można dobrze zjeść! Warsztat, Izaaka 3 na Kazimierzu

Restauracja Warsztat, Kraków, Izaaka
Restauracja Warsztat, Kraków, Izaaka

Rzadko zdarza się trafić w miejsce, które może pochwalić się zarówno bardzo smacznym jedzeniem, jak i przystępnymi cenami. Bez wątpienia takim lokalem jest krakowski Warsztat zlokalizowany przy ulicy Izaaka 3. Niewielki lokal na Kazimierzu to naprawdę dobre miejsce na kawę, śniadanie, a nawet obiad. Pozostałe lokalizacje Warsztatu to ul. Bożego Ciała 1 i Miodowa 20.

Lokalizacja

 

Restauracjo-kawiarnie Warsztat mają w Krakowie trzy lokale. Pierwszy był ten przy Izaaka 3 i to właśnie nim się zajmiemy. Pozostałe restauracje również znajdują się na krakowskim Kazimierzu.

Lokale nieco się od siebie różnią. Największą różnicą jest ilość miejsca w środku, a także – co ciekawe – możliwość rezerwacji miejsc. Rezerwacja w Warsztacie przy Izaaka nie jest możliwa, za to przy Bożego Ciała – jak najbardziej.

 

Restauracja Warsztat, Kraków, Izaaka
Restauracja Warsztat, Kraków, Izaaka

Ulica Izaaka zlokalizowana jest bardzo blisko Placu Nowego. Obszar ten objęty jest strefą płatnego parkowania od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 20 (poza świętami). W razie trudności z pozostawieniem auta w okolicy warto podjechać w okolice Cheder Cafe na ulice Wąską lub poszukać miejsca na św. Wawrzyńca.

 

Wystrój

Restauracja Warsztat, Kraków, Izaaka
Restauracja Warsztat, Kraków, Izaaka

 

Wystój Warsztatu to kompromis między niedużą ilością wolnej przestrzeni, a dobrym gustem. W oczy najbardziej pianino usytuowane w głównej sali. W drugiej, mniejszej sali znajduje się wejście do toalety oraz kilka wygodnych sof.

Warsztat składa się z dwóch niewielkich pomieszczeń. Latem przed Warsztatem ustawiane są stoliki. Miejsca jest mało i wieczorami bywa tu tłoczno, więc ze znalezieniem wolnego stolika mogą być problemy. Mimo to warto poczekać – jedzenie jest tu niezwykle smaczne, a jak na krakowskie standardy wcale nie jest drogo. Wprawdzie większość zdjęć zamieszczonych w tym wpisie pochodzi z Warsztatu, który znajdował się w sąsiadującym lokalu, ale cały wystrój przeniesiono do nowej, nieodległej lokalizacji.

 

Restauracja Warsztat, Kraków, Izaaka
Restauracja Warsztat, Kraków, Izaaka

Menu

W menu Warsztatu znaleźć można praktycznie wszystko. Są śniadania, zupy, sałatki, pizze i podpłomyki, bogata oferta makaronów, lasagne, bogaty wybór risotto, desery i dania mięsne. Dwudaniowy obiad dla jednej osoby wraz z deserem i kawą nie powinien przekroczyć 50 złotych.

 

Restauracja Warsztat, Kraków, Izaaka
Restauracja Warsztat, Kraków, Izaaka

 

Jest tanio – koszt pizzy waha się w okolicach 25 złotych, lasagne to koszt 20, pierogi można kupić już za 13 złotych, a zupę za około 10 zł. Najdroższe są dania z ryb i dania mięsne, które kosztują w okolicach 30 złotych.

Jedzenie w Warsztacie jest naprawdę dobre i bez najmniejszych obaw można polecić praktycznie każdą pozycję z menu. Warto wspomnieć o niemiłej przygodzie, która przytrafiła nam się w Warsztacie. Po bazylii, która dekorowała naleśniki meksykańskie wiła się zielona gąsienica. Na szczęście obsługa zaoferowała przygotowanie dania na nowo lub odliczenie go od rachunku. Za wpadkę naliczono również rabat, za co należą się słowa uznania.

 

Restauracja Warsztat, Kraków, Izaaka
Restauracja Warsztat, Kraków, Izaaka

Czy lokal jest przyjazny do pracy?

W lokalu jest darmowy dostęp do internetu, a i ze znalezieniem gniazdka elektrycznego nie powinno być problemów. Warsztat, gdy tylko nie ma tu zbyt wielu osób, to bardzo sympatyczne, spokojne i kameralne miejsce. Szkoda tylko, że w drugiej sali jest dość ciemno, więc zamiast miękkich sof do pracy trzeba wybrać krzesła.

 

Podsumowanie

Warsztat to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto lubi dobrze zjeść. Bywa tu tłoczno i duszno, jest ciasno i ciemno, ale naprawdę bogata oferta różnorodnych dań w pełni rekompensuje wszelkie wady lokalu.

Restauracja Warsztat na krakowskim Kazimierzu w naszej ocenie zasługuje na sześć gwiazdek. Obsługa jest miła, można płacić kartą, jest tanio i naprawdę bardzo dobrze. 6/6!

+ Obsługa

+ Dobre ceny i możliwość płatności kartą

+ Bardzo bogaty wybór dań

Brak sali dla palących