Kamień papieski na Błoniach w Krakowie. Pamiątka mszy odprawianych przez Jana Pawła II

W Krakowie znajduje się przynajmniej kilkanaście pomników papieża Jana Pawła II. Najsłynniejszym jest oczywiście stojący od 1980 roku na dziedzińcu Pałacu Biskupiego. Dziś zajmiemy się nieco mniej konwencjonalnemu upamiętnieniu świętego. Przy słynnych krakowskich Błoniach od 1997 roku stoi pomnik będący pamiątką polowych mszy odprawianych przez Karola Wojtyłę – granitowy kamień papieski na Błoniach. Skąd pochodzi kamień papieski? Ile waży?

 
Kamień papieski na Błoniach w Krakowie odsłonięto 19 października 1997 roku w rocznicę 19. rocznicę inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II. Kamień sprowadzony z okolic Morskiego Oka waży 26 ton. Głaz ustawiono w pobliżu miejsca w którym podczas krakowskich pielgrzymek ustawiana była scena na której papież odprawiał nabożeństwa.

 
Kamień Papieski

 

Granitowy kamień został sprowadzony na Błonia z inicjatywy Franciszka Macharskiego. Wiele więcej o kamieniu napisać nie można. Jaki jest – każdy widzi. Odpowiednio ustawiając się przed kamieniem papieskim w tle zobaczyć można słynny Kopiec Kościuszki w Krakowie.

Polecamy również: