Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 we Lwowie. Czy będzie?

Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 we Lwowie. Czy będzie?

Każdego roku w centrum Lwowa organizowany jest jarmark bożonarodzeniowy. Wiele osób zastanawia się czy w tym roku impreza również zostanie zorganizowana. Co wiadomo o jarmarku? Czy w tym roku będzie jarmark bożonarodzeniowy 2022 we Lwowie?

 

Zwykle jarmark bożonarodzeniowy we Lwowie zaczynał się później niż w Krakowie, Wiedniu czy Dreźnie – w okolicach połowy grudnia ze względu na to, że na Ukrainie Boże Narodzenie świętowana jest później niż w reszcie świata.
 
Część wystawców znanych z jarmarku we Lwowie została zaroszona na jarmarki do Polski. Ze względu m.in. na trudną sytuację energetyczną w drugiej połowie listopada 2022 wciąż nie wiadomo czy jarmark zostanie zorganizowany.
 
Nie wiadomo też czy we Lwowie zostanie ustawiona tradycyjna miejska choinka. Przedstawiciele władz miasta nie podali jeszcze ostatecznej decyzji dotyczącej jarmarku 2022 we Lwowie. Nie ma też ostatecznej decyzji dotyczącej miejskiej choinki – w niektórych miastach na Ukrainie choinka będzie, a w niektórych nie. Gdy taka się pojawi postaramy się zaktualizować wpis. Zawsze świeżych informacji najlepiej szukać w lokalnych mediach ze Lwowa.
 
Podsumowanie: czy będzie jarmark bożonarodzeniowy 2022 we Lwowie? Oficjalnie nie ma jeszcze informacji ani o tym, że go odwołano ani o tym, że jest w planach.
 
Tutaj możecie zobaczyć jak wyglądała choinka miejska we Lwowie w 2020 roku.

 
Polecamy również: