Makaroniarnia, Kraków, ul. Brodzińskiego 3. Podgórscy specjaliści od makaronów

Po ukończeniu budowy kładki łączącej Kazimierz z Podgórzem okolice Drukarni nabrały życia. Niedaleko od wspomnianego lokalu działa Makaroniarnia przy Brodzińskiego 3. Byliśmy tam dwukrotnie by sprawdzić czy na Podgórzu można zjeść dobre makarony.

Lokalizacja

Restauracja Makaroniarnia zlokalizowana jest niedaleko Drukarni na Podgórzu przy niewielkiej uliczce Brudzińskiego pod numerem trzecim. Zarówno dojazd samochodem jak i piesze dojście z Kazimierza nie stanowią problemu. W okolicy można dość łatwo znaleźć miejsce parkingowe. Wkrótce będzie jeszcze łatwiej z racji tego, że miłościwie panujący nam radni wprowadzą strefę płatnego parkowania.

 

Wystrój i sale

Makaroniarnia na Podgórzu podzielona jest na dwie sale. Jedną restauracyjną, drugą przypominającą bardziej niewielki pub. Dodatkowo gdy jest ciepło goście mogą usiąść przy stolikach ustawionych przed restauracją. Pierwszym minusem na który można zwrócić uwagę jest ciasnota. Zarówno przed lokalem, jak i w środku jest dość niewiele miejsca. Ma to swój urok. Gdy wszystkie stoliki pełne są jedzących gości ma się wrażenie przebywania w miejscu zupełnie innym niż Kraków. Niestety przy dużym zamówieniu ciężko zmieścić wszystkie dania i szklanki na stoliku.

 

Wystrój jest schludny. Obsługa dba o świeże kwiaty i czystość stołów, ale dość dziwnie wyglądają tu solniczki i pieprzniczki stylizowane na rosyjskie matrioszki. W lokalu dostępny jest darmowy internet. Podczas jednej z wizyt działał. Za drugim razem odmówił współpracy z naszymi laptopami.

Makaroniarnia, Kraków, ul. Brodzińskiego 3
Makaroniarnia, Kraków, ul. Brodzińskiego 3

Menu i jakość jedzenia

Makaroniarnia, Kraków, ul. Brodzińskiego 3 006
W menu Makaroniarni na Podgórzu znajdziemy śniadania, przystawki, sałatki, zupy, dania z makaronu, pizze, ryby oraz desery, kawę czy napoje. Podczas pierwszej wizyty jednogłośnie stwierdziliśmy, że podawana tu kawa jest jedną z najlepszych w Krakowie. Drugi wypad do restauracji spowodowany był właśnie niezwykłym smakiem kawy. Niestety ta podana nie była już taka smaczna. To pewnie wina osoby, która ją parzyła.

Ceny w Makaroniarni przy Brodzińskiego nie należą do najwyższych. Śniadania wśród których znajdziemy głównie tosty i omlety nie są drogie. Ich koszt do maksymalnie około 14 złotych. Cena przystawek zamyka się w podobnych granicach. Nieco droższe są sałatki za które zapłacimy od 10 do 20 złotych.

W restauracji Makaroniarnia królują dania kuchni włoskiej, a więc makarony i pizza. Za podstawowe spaghetti Neaopli trzeba zapłacić 14,10 zł. Najdroższy makaron w karcie (Ravioli alla Contadina) kosztuje 27 zł. Niewiele więcej trzeba zapłacić za pizzę Verona.

 

Makaroniarnia, Kraków, ul. Brodzińskiego 3
Makaroniarnia, Kraków, ul. Brodzińskiego 3

 

Ceny nie wyglądają źle jak na krakowskie standardy. Minusem jest jednak wielkość porcji. Bez przystawki ciężko najeść się zamówioną potrawą. Lasagne czy makarony są smaczne (chociaż w sieci pojawiają się różne opinie na ten temat), ale małe. Podobnie jak pizza, która w lokalu ma jedynie około 30 centymetrów.

 

Makaroniarnia, Kraków, ul. Brodzińskiego 3
˛Makaroniarnia, Kraków, ul. Brodzińskiego 3

 

Co do deserów nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Zamówione ciastko i lody były smaczne. Co było zaskoczeniem – porcje też były całkiem spore w przeciwieństwie do dań głównych.

Makaroniarnia, Kraków, ul. Brodzińskiego 3 003
Makaroniarnia, Kraków, ul. Brodzińskiego 3 003

 

Obsługa

Jeśli chodzi o Makaroniarnię jedną z najgorzej ocenianych kwestii jest jakość obsługi. Śledząc opinie na serwisach społecznościowych poświęconych restauracjom wiele osób ma co do niej spore zastrzeżenia. Wielu klientów krytykuje zachowania kelnerów i kelnerek w tym nawet nieprzychylne komentarze wypowiadane półgłosem przez zatrudnionych w Makaroniarni czy zmuszanie do zapłaty za dania, które nie zostały spożyte ze względu na niską jakość. W naszym wypadku poza dość długim czasem oczekiwania na karty większych zastrzeżeń mieć nie można ale warto zachować czujność. Obserwując komentarze można odnieść wrażenie, że właściciele nauczeni doświadczeniem zdecydowanie lepiej dobierają teraz pracowników.

 

Makaroniarnia, Kraków, ul. Brodzińskiego 3
Makaroniarnia, Kraków, ul. Brodzińskiego 3

Podsumowanie

Makaroniarnia przy Brodzińskiego to ciekawe miejsce, które warto odwiedzić. Ceny jedzenia nie są wysokie, podawane potrawy są smaczne, ale jeśli ktoś umiera z głodu – lepiej by wybrał się w miejsce w którym dostanie nieco więcej strawy. Do wad lokalu zaliczyć można niewielką ilość miejsca i tłok na który zwracał uwagę Nowicki w swoim felietonie dla krakowskiej Gazety Wyborczej. W ogólnej ocenie wszystko wypada jednak na plus.

 


 

[related_posts_by_tax posts_per_page=”9″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”3″]