Drastyczna podwyżka cen prądu na Ukrainie. Ile kosztuje prąd na Ukrainie?

Drastyczna podwyżka cen prądu na Ukrainie. Ile kosztuje prąd na Ukrainie?

Koniec roku to zwykle czas w którym dowiadujemy się o kolejnych podwyżkach cen, a lubiący niskie podatki dowiadują się, że w przyszłych 12 miesiącach mogą liczyć na nowe niskie podatki. Na Ukrainie nie jest inaczej. Zapowiedziano już podwyżkę płacy minimalnej, która pociągnie wzrost cen na Ukrainie 2021, a teraz dowiedzieliśmy się o kolejnej podwyżce. Tym razem ceny energii elektrycznej. Ile kosztuje prąd na Ukrainie?

 

Koszty życia na Ukrainie od dawna należą do kosztów zdecydowanie niższych niż w Polsce, pamiętajcie o tym płacąc za usługi na Ukrainie, ale od pewnego czasu nieubłaganie rosną. W 2021 roku skoczy pensja minimalna na Ukrainie ale za tym w naturalny sposób pójdą też wzrosty cen.
 
Ukraińskie władze zdecydowały się na zakończenie promocji na prąd. Preferencyjne ceny prądu na Ukrainie zostaną zniesione od stycznia 2021. Do tej pory użytkownicy płacili preferencyjną stawkę w wysokości zawrotnych 90 kopiejek (ok 0,12 zł) za kWh przy zużyciu poniżej 100 kWh oraz 1,68 UAH (ok. 0,22 zł) po przekroczeniu tego limitu.
 
Nowa cena prądu na Ukrainie została ustalona na poziomie 1,68 UAH za kWh czyli około 22 groszy. Dla porównania warto dodać, że w Polsce mamy praktycznie najdroższy prąd w Unii Europejskiej i według danych strony cena-pradu.pl od 01.01 w Polsce będziemy płacić od 0,56 do nawet 0,70 zł za kWh.

 
Warto przeczytać również: