Choroba zakaźna szaleje we Lwowie. Tych miejsc unikaj!

Lokalne lwowskie media informują o kolejnej chorobie szalejącej we Lwowie i okolicach. Tym razem nie jest to ani odra, ani grypa. Teraz chodzi o wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. Od początku do sierpnia 2018 roku zanotowano 70 zachorowań na zapalenie typu B i 23 przypadki zachorowań na zapalenie typu C. Z materiału dowiecie się których salonów piękności, dentystów czy tatuażystów unikać.

 

Wśród osób, które zachorowały w 2018 roku znajdują się zarówno najmłodsze dzieci, jak i osoby które przekroczyły 60 rok życia. Według informacji udzielonych przez Regionalne Laboratorium Lwowskie do zachorowań na zapalenie wątroby typu B i C często dochodziło w punktach usługowych. Wiadomo już których.

 

We Lwowie do zakażeń dochodziło w gabinecie stomatologicznym Miy przy ul. Sichowskiej 7, w niewymienionym z nazwy gabinecie przy ul. Warszawskiej i w klinice Smile przy Wyhowskiego, w salonie piękności Astra przy ul. Stryjskiej, salonie Romashka przy alei Czerwonej Kaliny na Sichowie, salonie Matrix przy ul. Sokalskiej, salonie Krasy przy ul Pasicznej, salonie Vivat przy pl. św. Teodora, do pięciu zakażeń doszło podczas usług wykonywanych pokątnie przez osoby prywatne, a także w salonie tatuażu Deluxe Royal Studio oraz w zakładzie fryzjerskim Sasha. Do większości z pozostałych zakażeń doszło w lwowskich szpitalach najczęściej podczas interwencji chirurgicznych czy ginekologicznych i punktach poboru krwi. 5 zakażeń to wynik kontaktów seksualnych.

 

Niskie ceny u dentystów czy w salonach kosmetycznych są kuszące, ale nie patrzcie tylko na niskie ceny we Lwowie. Zawsze trzeba upewnić się, że obsługa dotrzymuje wszelkich standardów poprawnej higieny.

Polecamy również:

 

[related_posts_by_tax posts_per_page=”8″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”4″]