Apteki we Lwowie – zakup leków bez recepty na Ukrainie

Apteki we Lwowie – zakup leków bez recepty na Ukrainie

Podczas każdego wyjazdu trzeba być gotowym na każdą ewentualność dlatego też wiedza dotycząca aptek we Lwowie i na Ukrainie jest tym, co warto przyswoić. Apteki we Lwowie nie są trudne do znalezienia i mogą być bardzo miłym zaskoczeniem dla osób przyzwyczajonych do trudności w zakupach leków. Można tu bowiem kupić leki na receptę bez recepty.

 

Gdzie są apteki we Lwowie

Centrum każdego dużego polskiego miasta wręcz zalane jest aptekami. Główne ulice, a nawet osiedla Krakowa czy Wrocławia wypełnione są aptekami walczącymi o klientów w najróżniejsze sposoby. Sprzedaż leków to w końcu bardzo dobry biznes. Podobnie jest we Lwowie. Aptekę w centrum Lwowa znajdziecie praktycznie przy każdej ulicy. Czasem placówki oddalone są od siebie zaledwie o kilka kroków.

 

Tak jest chociażby w centrum. Na przeciwko kawiarni Atlas działa najstarsza apteka we Lwowie będąca jednocześnie muzeum farmacji. Aptekę kilka kroków od Rynku znajdziecie już obok nocnego klubu White Rabbit. Apteka D.S zlokalizowana jest na rogu dzisiejszych ulic Halickiej i Braci Rohatyńców. Następna jest przy Placu Mickiewicza 8. Od kolejnej apteki, słynnej Secret Pharmacy, która jest jednocześnie muzeum aptekarstwa, dzieli nas jedynie około 150 metrów. Apteka przy placu Sorobnym 1 czynna jest całą dobę. Kolejna apteka znajduje się już po drugiej stronie ulicy w centrum handlowym Roksolana. Tym samym w którym znajduje się restauracja i klub Partyfon z widokiem na panoramę Lwowa. Kolejna kilka kroków dalej. Przy tym samym placu.

 

 

Podobna sytuacja jest przy dawnej ulicy Akademickiej. Pierwsza z aptek zlokalizowana pod numerem 16. Następna kilka kroków dalej. Pod numerem 22. Tak samo jest przy reprezentacyjnym Prospekcie Swobody (Wały Hetmańskie). Całodobowa apteka jest tu pod numerem 9. Kolejna już pod 33. Wystarczy też wejść w Doroszenki (d. Sykstuska) by napotkać kolejną pod numerem 8. Wymieniać tak można w nieskończoność ale nie ma to najmniejszego sensu. Jeśli wynajmujecie apartament lub pokój w dobrym hotelu w centrum Lwowa z odnalezieniem apteki – nawet całodobowej apteki – nie będziecie mieć żadnych problemów. Czas jednak na coś znacznie ciekawszego niż lokalizacje aptek we Lwowie.

 

Zakup leków we Lwowie i na Ukrainie

W Polsce jest tak. W wypadku bólu czy gorszego samopoczucia albo w momencie zużycia opakowania leków trzeba umówić się do lekarza. Terminy do publicznych przychodni są odległe lub nie można się do nich dodzwonić ponieważ sekretarki zrzucają połączenia. Trzeba więc udać się do lekarza w prywatnej placówce i zapłacić za samo wypisanie recepty. Często ponad 100 złotych za wizytę. Jak w lesie, prawda? A we Lwowie? We Lwowie jest inaczej.

 
Wybierasz się do Lwowa? Sprawdź oferty noclegów:


Booking.com


 

W ciężkich czasach ludzie powinni być ze sobą solidarni i właśnie tak jest tu. Jeżeli staruszce skończył się konieczny lek nikt nie będzie gonić jej po lekarzach. Jeśli potrzebujecie maść z antybiotykiem możecie kupić są sobie bez najmniejszych problemów. Każdy przecież jest dorosły i sam wie czy lek jest dla niego dobry czy nie. Tak powinno być wszędzie.

 

 

Na Ukrainie i we Lwowie nie ma problemów z zakupem leków dostępnych na receptę bez recepty. Wystarczy wejść do apteki, poprosić o lek i po prostu za niego zapłacić. Bez płatnej i czasochłonnej wizyty. Ukraina nie należy do Unii Europejskiej więc dostępne są tu również preparaty przygotowane z produktów zakazanych nam przez miłościwych urzędasów. Jeżeli gdzieś będziecie mieć problem z zakupem leków idźcie po prostu gdzie indziej. Uwaga – są oczywiście pewne grupy leków których sprzedaż jest znacznie bardziej kontrolowana ale to chyba oczywiste. W innym wypadku kupujcie więc do woli zwłaszcza, że ceny leków na Ukrainie bywają niższe niż w Polsce.

 

Pamiętajcie jednak o jednej ważnej rzeczy. Substancji zakazanych w Unii Europejskiej nie wolno wwozić na jej obszar. Przywiezienie leków, które kupiliście we Lwowie nie zawsze jest w pełni legalne. Bywa że celnicy sprawdzają jakie środki są wwożone do Polski. Lepiej nie przesadzać i nie narażać się na niepotrzebne problemy.

 


 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy

4 komentarze do wpisu „Apteki we Lwowie – zakup leków bez recepty na Ukrainie

 1. Niestety autor mija się z prawdą w sprawie przewozu leków:

  “Zgodnie z art. 68 ust. 5 Prawa farmaceutycznego nie wymaga zgody Prezesa Urzędu Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych przywóz przez podróżnego z zagranicy do Polski produktu leczniczego na własne potrzeby lecznicze w liczbie nieprzekraczającej pięciu najmniejszych opakowań. Powyższe wyłączenie nie ma jednak zastosowania do środków odurzających i substancji psychotropowych, w tym również narkotyków uśmierzających ból, których przywóz z zagranicy określają odrębne przepisy.”

  https://granica.gov.pl/faq.php

  Antybiotyki na Ukrainie są tak średnio o 50% droższe niż w Polsce. To są w większości produkty zachodnich firm tylko jeszcze obłożone dodatkowym cłem. Średnio się to opłaca, a chyba taniej i i rozsądniej leczyć się pod kontrolą lekarza.

 2. Cytując za https://www.gif.gov.pl
   

  “Osoby pragnące przewozić swoje leki powinny posiadać zaświadczenie lekarskie potwierdzające konieczność ich używania”

   
  Zwracamy uwagę na słowo PRZEWOZIĆ, nie PRZYWOZIĆ. Dodatkowo na Ukrainie dostępnych jest wiele leków nielegalnych w Unii Europejskiej. Jak ktoś chce mieć problemy to proszę bardzo, niech sobie przywozi co chce. Na własną odpowiedzialność. Leki są tanie, wielokrotnie podczas dłuższych pobytów kupowaliśmy chociażby antybiotyki konieczne po wizycie u dentysty. Dodatkowo by je kupić nie trzeba iść do lekarza, czekać w kolejce i płacić za wizytę, więc w ogólnym rozrachunku opłacać się opłaca.

 3. Od kilku lat stosuje sterydy anaboliczne. Szybkie pytanie czy moge legalnie kupic we lwowie np testosteron i piec opakowan na uzytek wlasny przywiesc do Polski?

 4. Zakup sterydów na Ukrainie… No ja bym nie ryzykował. Przywóz jest nielegalny