Gdzie jest Bucza na Ukrainie? Jak daleko od Kijowa? Ile km?

Gdzie jest Bucza na Ukrainie? Jak daleko od Kijowa? Ile km?

Wiele osób zastanawia się gdzie jest Bucza na Ukrainie. Gdzie leży Bucza? Ile kilometrów od Kijowa jest Bucza? Sprawdźmy to.
 
Bucza to niewielkie miasto znajdujące się w obwodzie kijowskim na Ukrainie. Miasteczko jest siedzibą władz rejonu buczańskiego i leży nad rzeką o tej samej nazwie – Buczą, a także nad Rokaczem, które są dopływami rzeki Irpień.

 
Bucza uzyskała prawa miejskie dopiero 9 lutego 2006 roku. Przez Buczę prowadzi ważna międzynarodowa droga o oznaczeniu M07 łącząca Kijów z Jagodzinem. W 2022 roku miasto było areną zaciekłych walk między wojskami Ukrainy i Rosji.
 
W 2021 roku liczba mieszkańców Buczy na Ukrainie wynosiła 36 971 osób. Wiele osób zastanawia się jak daleko od KIjowa znajduje się Bucza.
 
Z centrum Buczy do zachodnich obrzeży Kijowa jadąc drogą E373 jest zaledwie około 6 kilometrów. Z centrum Buczy do centrum Kijowa w okolice Ławry Peczerskiej jest około 30 kilometrów niezależnie czy wybierzemy drogę przez Irpień czy przez przedmieścia Kijowa.
 
Bezpośrednia odległość z centrum Buczy do słynnego placu Niepodległości w centrum Kijowa wynosi w linii prostej niespełna 25 kilometrów.

 
Do samych administracyjnych granic Kijowa jest zdecydowanie bliżej – znajdują się niespełna 6 kilometrów w linii prostej. Bucza to miejscowość niemalże przylegająca do Kijowa.

 
Polecamy również: