Winiety Czechy 2023 – cena, gdzie kupić winiety do Czech?

Czechy to kraj będący zarówno celem podróży jak i krajem tranzytowym dla wielu Polaków poruszających się samochodem po Europie. Kierowcy z Polski jadąc do Czech muszą kupić winiety i zastanawiają się ile kosztują winiety w Czechach w 2023 roku. Winiety Czechy cena 2023 – ile wynosi? Gdzie kupić winiety w Czechach? Czy kupić online? Sprawdźmy to!

 

Na początek warto zastanowić się ile kosztują winiety w Czechach w 2023 roku. Jaka jest cena winiety w Czechach? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego na jaki okres chcemy kupić winietę w Czechach

 


Winiety Czechy ceny 2023

W 2023 roku winieta w Czechach dla samochodów osobowych na 10 dni to koszt 310 CZK w wersji standard i 155 w wersji Eko. Winieta na 30 dni w Czechach to cena 440 CZK za standard i 220 CZK za eko, a roczna winieta w Czechach w 2023 roku to koszt 1500 CZK za wersję standard i 750 CZK za wersję eko.

 
Wersję EKO mogą zakupić posiadacze samochodów zasilanych gazem ziemnym lub biometanem. Uwaga: wersja EKO nie dotyczy samochodów z gazem LPG.
 
W przeliczeniu na złotówki winiety w podstawowej wersji kosztują więc mniej więcej 58 zł za winietę na 10 dni, 83 zł za winietę na 30 dni i 282 zł za cały rok jazdy po czeskich płatnych drogach.

 
Wiele osób posiadających samochody elektryczne zastanawia się czy samochody elektryczne muszą płacić za przejazd autostradami w Czechach. Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie.

 
Auta elektryczne, samochody na wodór oraz hybrydy których poziom emisji CO2 nie przekracza 50 g/km zarejestrowane poza granicami Czech mogą być zwolnione z opłaty po złożeniu stosownego zawiadomienia.

 


Gdzie kupić winiety Czechy 2023?

Winiety do Czech najlepiej kupić na oficjalnej stronie online edalnice.cz. Zakup w innych nieoficjalnych miejscach wiąże się zwykle z dodatkowymi opłatami, które podnoszą cenę winiety do Czech 2023.

 


Gdzie obowiązuje winieta w Czechach?

Pełna lista odcinków płatnych dróg i autostrad w Czechach znajduje się na oficjalnej stronie edalnice.cz.

 
Polecamy również: