Winiety Słowacja cena 2023 – gdzie kupić? Ile kosztują winiety?

Winiety Słowacja cena 2023 – gdzie kupić? Ile kosztują winiety?

Słowacja jest krajem przez który trzeba przejechać jadąc do wielu turystycznych destynacji w Europie. Wielu kierowców z Polski zastanawia się ile kosztują winiety na Słowacji. Jaka jest Słowacja winiety ceny 2023? Ile kosztuje i gdzie kupić online? Sprawdźmy to!

 

Czy na Słowację trzeba winiety? Jeśli zastanawiacie się czy trzeba to odpowiedź brzmi: to zależy. W internecie dostępna jest mapa płatnych odcinków dróg na Słowacji aktualna na 2023 rok. Jeśli nie będziecie poruszać się po jednej z płatnych dróg to winiety nie trzeba.

 


Ile kosztują winiety na Słowacji 2023?

Jaka jest cena winiety na Słowacji w 2023 roku dla samochodu osobowego zależy od tego na jak długo chcemy wykupić winietę. Jaki jest cennik?
 
Winieta na Słowacji na 10 dni. Ważna na 10 dni od wybranego dnia. Cena 12 EUR.
 
Winieta na Słowacji na 30 dni. Ważna przez 30 dni od wybranego dnia. Cena: 17 EUR.

 
Winieta roczna na Słowację ważna od 1 stycznia lub od dnia zakupu do 31 stycznia następnego roku a więc jest to winieta ważna na styczeń na Słowację 2024. Cena to 60 EUR.
 
Winieta roczna na Słowacji na 365 dni ważna 365 dni od wybranego dnia. Cena: 60 EUR.
 
Jak widać cennik winiet 2023 na Słowacji jest wyższy od poprzedniego roku. W cenniku 2023 podrożały ceny wszystkich winiet na Słowację.

 


Gdzie kupić winiety Słowacja 2023?

Winiety na Słowacji można kupić w różnych miejscach ale najlepiej nie korzystać z żadnych pośredników, którzy narzucają sobie prowizje i kupić winiety na Słowację 2023 przed podróżą na stronie internetowej online. Zakup online możliwy jest na stronie eznamka.sk.
 
Dla zapominalskich jest tam również spis fizycznych punktów w których można kupić winiety na Słowacji. Tam również dostępna jest mapa dróg płatnych na Słowacji.

 
Warto przeczytać również: