Ile alkoholu można kupić w sklepie bezcłowym? Czy jest limit?

Ile alkoholu można kupić w sklepie bezcłowym? Czy jest limit?

Wielu podróżnych przemieszczających się między różnymi krajami często decyduje się na zakupy w sklepie bezcłowym i zastanawia się ile alkoholu można kupić w sklepie bezcłowym. Czy są jakieś ograniczenia dotyczące zakupów w sklepie bezcłowym? Ile alkoholu można kupić w sklepie wolnocłowym? Sprawdźmy to!

 

Sklepy wolnocłowe, znajdujące się na przykład na lotniskach, to miejsce z którego korzysta wielu podróżnych. Dużo osób decyduje się w nich na zakup alkoholu i zastanawia się ile alkoholu można kupić w sklepie bezcłowym na lotnisku lub przejściu granicznym.

 
Ile alkoholu można kupić? Tyle ile się chce albo tyle na ile nas stać. Nie ma żadnego limitu zakupów w sklepie wolnocłowym. Możemy wykupić cały sklep jeśli tylko nas na to stać. Istnieją jednak limity na wwóz alkoholu różniące się między konkretnymi krajami należącymi, bądź nie należącymi, do Unii Europejskiej.

 
W sklepie bezcłowym możemy kupić ile dusza zapragnie, potem możemy nawet przewieźć to w samolocie ale gdy weźmiemy za dużo alkoholu możemy mieć problem z wwiezieniem go do kraju będącego naszą destynacją.

 
Inne limity przywozowe obowiązują nas gdy podróżujemy między krajami Unii Europejskiej, inne jeśli lecimy z kraju będącego poza Unią do kraju będącego w Unii, a jeszcze inne gdy poruszamy się między krajami, które nie należą do Unii Europejskiej. Wszystko należy sprawdzić przed podróżą!
 
Każdy kraj ma własne limity przywozu alkoholu! Niektóre kraje zabraniają przywozu alkoholu pod karą chłosty, więzienia lub nawet śmierci!

 
Podsumowanie: ile można kupić w sklepie bezcłowym? Ile się chce ale nie zawsze tyle wolno wwozić do kraju do którego się wybieramy. Limity przywozu wyrobów akcyzowych różnią się w zależności od kraju więc przed zakupami musimy sprawdzić ile alkoholu można wwieźć do kraju do którego jedziemy i kupić tyle, by zmieścić się w limicie przywozu. No chyba, że chcemy wypić trunki bezpośrednio po zakupie jeszcze na lotnisku!

 
Polecamy również: