Czy 3 maja 2024 jeżdżą autobusy i tramwaje? Czy kursują?

3 maja 2024 roku to wyjątkowy dla Polaków dzień. Tego dnia świętujemy Święto Narodowe Trzeciego Maja, które jest dniem ustawowo wolnym od pracy dlatego też wiele osób zastanawia się czy w piątek 3 maja jeżdżą autobusy i kursują tramwaje. Czy jeżdżą linie autobusowe? Według jakich rozkładów kursują autobusy 3 maja 2024?

Święto Narodowe Trzeciego Maja wypadające 3 maja to zawsze dzień ustawowo wolny od pracy. Jak wpływa to na kursowanie autobusów czy linii tramwajowych? Czy jeżdżą autobusy i komunikacja miejska?

Komunikacja miejska nie zawiesza swojego funkcjonowania z powodu dnia wolnego od pracy nawet jeśli jest to święto wspominające konstytucję. Autobusy jeżdżą 3 maja, jeżdżą też tramwaje. Warto jednak pamiętać, że rozkład jazdy autobusów 3 maja 2024 roku nie jest rozkładem jaki obowiązuje w dni powszednie.

W większości przypadków linie autobusowe i tramwajowe kursują według świątecznego rozkładu jazdy lub specjalnego rozkładu jazdy wprowadzonego wyłączenie na dzień 3 maja.

Podsumowanie: czy 3 maja 2024 jeżdżą autobusy? Tak, komunikacja miejska funkcjonuje ale zwykle według specjalnych rozkładów lub według standardowego rozkładu świątecznego. Funkcjonowanie niektórych linii może być zawieszone lub ograniczone ale informacje o tym pojawiają się zawsze w oficjalnych kanałach informacyjnych danego przewoźnika.

W przypadku kursowania autobusów międzynarodowych sytuacja ma się inaczej i zwykle 3 maja jeżdżą one według standardowego rozkładu ponieważ 3 maja to przede wszystkim polskie święto.

Polecamy również: