Czy do Irlandii potrzebny jest paszport czy dowód? Dokumenty do Dublina

Irlandia kojarzy się większości Polaków z wyjazdami do Pracy. Nie każdy decyduje się na zwiedzanie Dublinu i wyjazd na wakacje do Irlandii. Tym którzy mają takie plany i wciąż zastanawiają się czy do Irlandii potrzebny jest paszport dziś przychodzimy z pomocą. Sprawdzimy jakich dokumentów trzeba by polecieć do Irlandii. Czy do Irlandii potrzebny jest paszport czy wystarczy dowód? Czy do Irlandii wymagana jest wiza? Czy do Dublinu można polecieć bez paszportu? A dla dziecka? Czy kraj jest w Unii Europejskiej?

 

Irlandia może niektórym mylić się z Irlandią Północną ze stolicą w Belfaście będącą częścią Wielkiej Brytanii. Dziś powiemy o kraju, który nazywa się Irlandia. Wyspiarski kraj ze stolicą w Dublinie. Irlandia jest jednym z krajów członkowskich Unii Europejskiej, podobnie jak Polska.

 
Co to dla nas oznacza? Oznacza to dla nas fakt tego, że do Irlandii można pojechać z samym dowodem osobistym. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby zabrać ze sobą paszport do Irlandii. Warto jednak pamiętać, że Irlandia nie jest pełnym członkiem Układu z Schengen. Jest członkiem w ramach trzeciego filaru.

 
Jeśli zastanawiacie się czy potrzeba mieć wizę wybierając się turystycznie do Irlandii to też możemy Was uspokoić. Wiza na zwiedzanie Irlandii nie jest wymagana od Polaków. W Irlandii możemy przebywać bez jakichkolwiek formalności aż przez 3 miesiące od wjazdu. W praktyce wiele osób, które decydują się na dłuższe zwiedzanie Irlandii, włączając w to zwiedzanie zakładów pracy, czasem nie decyduje się na dopełnianie wszystkich formalności. Nas interesuje jednak turystyka – na zwiedzanie Irlandii wizy nie potrzeba.

 
Jeśli zabieracie ze sobą dziecko to musi mieć ono również własne dokumenty.

 
Polecamy również: