Na jakie lotnisko do Londynu? Które lotnisko Londyn najlepsze?

Na jakie lotnisko do Londynu? Które lotnisko Londyn najlepsze?

Codziennie tysiące Polaków podróżuje samolotami do stolicy Wielkiej Brytanii – Londynu. Niektórzy podróżują biznesowo, inni, w pogoni za lepszej jakości życiem, latają do Londynu do pracy na zmywaku lub podobnej, a jeszcze inni chcą po prostu zwiedzić to wielkie miasto. Wiele osób zastanawia się na które lotnisko w Londynie lecieć najlepiej oraz które lotnisko w Londynie is the best, czyli najlepsze. Sprawdźmy jaka jest odpowiedź na te wszystkie pytania. Na które lotnisko polecieć do Londynu?

 

W pierwszej kolejności ustalmy ile jest lotnisk w Londynie. Przez ile lotnisk jest obsługiwany Londyn? Londyn jest obsługiwany przez 6 portów lotniczych. W Londynie i jego okolicy jest aż 6 lotnisk!
 
Jakie lotniska są w Londynie? Ja są nazwy lotnisk Londyn? W Londynie znajdują się lotniska o następujących nazwach: Londyn – Heathrow, Londyn – City, Londyn – Gatwick, Londyn – Stansted, Londyn – Southend oraz Londyn – Luton.
 
Które lotnisko w Londynie jest dobre? Na które lotnisko najlepiej polecieć? Przygotowaliśmy nasz ranking lotnisk Londyn wraz z krótkimi opisami.

 


Londyn Stansted

Port lotniczy Londyn-Stansted (STN) to lotnisko położone około 65 kilometrów na północ od Londynu. To ponad godzina jazdy do centrum Londynu w idealnych warunkach drogowych. Czy warto tu przylecieć? Nie.

 


Londyn Southend

Lotnisko London Southend Airport (SEN) położone jest około 68 kilometrów na wschód od Londynu w Rochford. Na to lodnisko również przylatują przede wszystkim tanie linie lotnicze, a dojazd do centrum Londynu trwa ponad godzinę.

 


Londyn Luton

Port lotniczy Londyn-Luton (LTN) znajduje się w miejscowości Luton znajduje się około 55 kilometrów od centrum Londynu. Dojazd do miasta samochodem w idealnych warunkach zajmuje stąd około 55 minut przy idealnych warunkach drogowych. Tu również lądują przede wszystkim tanie linie i nie opłaca się tu lądować.

 


Londyn – Gatwick

Lotnisko Gatwick (LGW) położone jest około 40 kilometrów od miasta, całkiem spore lotnisko i dobrą siatką połączeń. Polecicie stąd zarówno prawdziwymi liniami lotniczymi, jak i tymi budżetowymi w stylu Wizz Air. Nawet je lubimy, tylko mogłoby być trochę bliżej Centrum.

 


Londyn City

”City” to po angielsku ”miasto” i słowo to dobrze określa położenie lotniska. Położone blisko bo zaledwie 10 kilometrów od centrum, w dzielnicy Canary Wharf, dosyć małe lotnisko przeznaczone jest głównie dla klientów biznesowych, którzy cenią sobie szybkie załatwianie spraw.

 


Londyn Heathrow

Zdecydowanie najlepszy port lotniczy w Londynie to port lotniczy Heathrow (LHR). Zarezerwowany głównie dla najlepszych linii lotniczych. Rocznie obsługuje około 80 milionów pasażerów. Zapewnia świetne przesiadki oraz jest skomunikowane z centrum Londynu za pomocą metra. Możemy tu dolecieć liniami LOT z lotniska Chopina w Warszawie.

 
Polecamy również: