Czy w Egipcie są rekiny? Czy rekiny atakują w Egipcie

Ostatnimi czasy Egipt stał się jeszcze bardziej popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Turyści zmęczeni nakazami i zakazami nakładanymi na Polaków przez rządzących szukają miejsc gdzie wciąż żyje się normalnie. Wiele osób wyjeżdżających do Egiptu zastanawia się czy w Egipcie są rekiny. Gdzie są rekiny w Egipcie? Czy rekiny w Egipcie atakują ludzi 2023?

 

Czy w Egipcie są rekin? Tak. W wodach okalających Egipt można spotkać rekiny i spotkania z nimi są dość częste ale nie tak częste by siać panikę. W źródłach historycznych istnieją podania o atakach rekinów prowadzone od 1827 roku.
 
Od 1827 do 2016 roku roku zanotowano 34 przypadki niesprowokowanych ataków rekinów w tym 9 ataków śmiertelnych. Czarna seria ataków rekinów w Egipcie miała miejsce w 2020 roku. Wówczas w okresie od 24 kwietnia do 5 grudnia odnotowano 7 ataków rekinów w tym jeden przypadek śmiertelny.
 
Gdzie w Egipcie są rekiny? Seria ataków rekinów w 2010 roku miała miejsce w okolicach Sharm el-Sheikh. Wszystkie z ataków były niesprowokowanymi atakami w większości na osoby uprawiające nurkowanie.
 
Do kolejnych przypadków ataków rekinów w Egipcie doszło pod koniec 2020 roku gdy w tym samym kurorcie doszło do ataku na 12-letniego turystę z Ukrainy i lokalnego instruktora. Atak zakończył się utratą ręki przez 12-latka i nogi u jego instruktora. Atak rekina miał miejsce w czasie nurkowania. W 2022 roku w wyniku ataku rekina w Egipcie śmierć poniosły dwie osoby. W czerwcu 2023 roku doszło do kolejnego ataku rekina na człowieka w Hurghadzie. Atak zakończył się śmiercią ofiary.
 
Jak widać w Egipcie są rekiny. Czy atakują ludzi? Ataki na ludzi nie są częste ale trzeba pamiętać, że może do nich dochodzić i należy uważać.
 
Polecamy również: