Wieża telewizyjna Berlin – bilety cennik. Ile wstęp?

Jeśli znajdziesz się w stolicy Niemiec, Berlinie, pamiętaj, aby sprawdzić Berliner Fernsehturm. Wieża wysoka na 368 metrów (1,207 ft) jest najwyższym budynkiem Niemczech i jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów orientacyjnych w całym Berlinie. Wiele osób zastanawia się ile kosztuje zwiedzanie wieży telewizyjnej w Berlinie. Jaki jest cennik wieży Berliner Fernsehturm? Oto cena biletu wstępu.

 

Berliner Fernsehturm została zbudowany w latach 1965-1969 na zlecenie Deutsche Post NRD w czasach Niemieckiej Republiki Demokratycznej jako symbol siły i władzy. Pierwotnie budynek miał być wysoki na 400 metrów, ale ze względu na bliskość lotniska Tegel, władze zarządziły, że nie może przekroczyć 368 metrów.
 
Wieża jest otwarta dla publiczności i posiada taras widokowy na wysokości 203 metrów. W pogodny dzień ze szczytu można spojrzeć na odległość do 42 kilometrów.
 
Jeśli nie jesteś zwolennikiem wysokości, w wieży znajduje się również punkt gastronomiczny. Wiele osób zastanawia się po ile są bilety na wieżę telewizyjną w Berlinie. Jaka jest cena?
 
Bilet normalny do Berliner Fernsehturm wraz z wejściem do Berlin’s Odyssey to koszt 28,50 EUR, a ulgowy dla dzieci do 14. roku życia to koszt 18,50 EUR. Wejście na sam taras na wysokości 203 metrów to koszt 25,50 EUR za normalny.
 
Wejście do restauracji to koszt 24,50 EUR z anormalny ze stolikiem we wnętrzu oraz 28,50 EUR ze stolikiem przy oknie.

 
Niezależnie od tego, czy szukasz zapierających dech w piersiach widoków na miasto, czy po prostu chcesz cieszyć się dobrym jedzeniem z przyjaciółmi, Berliner Fernsehturm ma coś dla każdego.
 
Bilety na wieżę telewizyjną w Berlinie można kupić za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Ceny wspomniane powyżej pochodzą z cennika dostępnego w 2022 roku. Jeśli jedziecie zwiedzać wieżę telewizyjną w Berlinie dużo później warto zweryfikować na oficjalnej stronie czy ceny wciąż są aktualne.

 
Polecamy również: